1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Halilhodzic: "Türkiye'nin en iyi takımına..."
Halilhodzic: "Türkiye'nin en iyi takımına..."

Halilhodzic: "Türkiye'nin en iyi takımına..."

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, Fenerbahçe maçının ardından görüşlerini dile getirdi.

A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, Fenerbahçe karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

"TÜRKİYE'NİN EN İYİ TAKIMINA KARŞI..."

Fenerbahçe'den daha iyi oynadıklarını söyleyen Vahid Halilhodzic, "Trabzonspor'un iyi oynadığını düşünüyorum. Defansif anlamda maça çok iyi hakimdik. Mehmet Topal'ın bir şutu haricinde Fenerbahçe fırsat bulamadı. Bizim 7 tane net fırsatımız oldu. Trabzonspor galibiyeti yeterince hak etti. Ancak malesef yetersiz kaldık. Yazık odlu diyeceğim, bu maçı kazanıp taraftarlarımıza armağan etmek istiyordu. Yine de oyuncularımı tebrik ediyorum. Çünkü Türkiye'nin en iyi takımına karşı çok iyi bir oyun sergilediler" dedi.

"Kafanızdaki oyun bu mu?" şeklindeki soruya cevap veren Halilhodzic, "Bu bizim ilk maçımız sayılır. Üç oyuncumuz bir idmanla bu maça çıktı. Bu maçta oyun anlayışımızı tamamen sahaya yansıttık diyemem. 2-3 ay sonra asıl Trabzonspor'u göreceksiniz" diye konuştu.

"UEFA Avrupa Ligi'nde Metalist Kharkiv maçına hazırlandınız mı?" sorusuna cevap veren Boşnak teknik adam, "Öncelikle Fenerbahçe maçına hazırladım, Metalist Kharkiv'i izleyemedim. Belki bnu gece veya yarın sabah kasetleri izlerim, Ukrayna'daki maça hazırlanmaya başlarım" açıklamasını yaptı.

BASIN TOPLANTISI

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, Fenerbahçe ile 0-0 berabere kalmalarına ilişkin, "Bu akşam Trabzonspor'un kazanamaması biraz yazık oldu" dedi.

Halilhodzic, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Trabzonspor'un galibiyeti yeterince hak ettiğini savunarak, "Defansif anlamda Fenerbahçe'yi iyi kontrol edebildik. Mehmet Topal'ın uzaktan bir şutu dışında Fenerbahçe pek fırsat bulamadı, yaratamadı" diye konuştu.

Kendilerinin ise etkili gol pozisyonları bulduğunu ifade eden Halilhodzic, "Maç esnasında 5 net fırsat aldım not olarak. 5-6 tane de acele şekilde buluşturduğumuz fırsatlar oldu. Biraz daha sakin, beceriyle halledilseydi golü bulabilirdik. Bu akşam Trabzonspor'un kazanamaması biraz yazık oldu. Maçı kazanarak başkanımız İbrahim Bey ve taraftarlarımıza hediye etmek istiyorduk ama maalesef yazık oldu" ifadelerini kullandı.

Oyuncularının buna rağmen çok iyi bir maç çıkarttığını düşündüğünü dile getiren Halilhodzic, şöyle devam etti:

"Onları tebrik ediyorum. Unutmamamız gereken bir konu ise Waris, Yatabare gibi oyuncular bir idmanla bu maça çıktı. Takıma yeni geldiler, bir idman yaptıktan sonra Fenerbahçe karşısına çıktılar. Eksik olan oyuncuları da o yüzden not alalım. Eksik oyunculara, takıma yeni katılan oyunculara, uyum sürecine rağmen yine bu neticeden memnun olalım. Bu süreçten sonra Trabzonspor, kendi yüzünü gösterecek. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Siz 2-3 ay sonra gerçek Trabzonspor'u göreceksiniz."

Takımda ne kadar kalacak?

Halilhodzic, futbolda en zor olanın gol atmak olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:

"Oyuncular, gol atmak istediler, başaramadılar. Kalecinin bacak arasından geçen topu hatırlatayım, çizgide durdu. Zemin biraz daha ıslak olmuş olsa top filelerdeydi. Ben de hücum oyuncusuydum. Kendine güvenin ne olduğunu biliyorum. Bu akşam oynayan iki oyuncu o kadar fırsat buldu aslında, ilk defa gelmişler, bir idmanla çıkmışlar. Türkiye'nin en iyi takımına karşı oynadık, bunu unutmamak lazım. O yüzden bu akşam oyuncularımı, gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum."

Halilhodzic, "takımda ne kadar kalabileceği" yönündeki soru üzerine, "İki ay boyunca çok çalıştım. İbrahim Bey benim arkadaşım. Ben onun için geldim. Ne kadar süre kalırım Türkiye'de henüz bilmiyorum. Tabi ki Türkiye'ye seviyorum, yaşamayı, kalmayı seviyorum. Siz de biliyorsunuz, birçok önemli teklifler geldi bana. İki ayda takım oluşturduk, 2-3 ay sonra Trabzonspor daha kuvvetli olacak. Trabzonspor'un lig ve Avrupa'da çok güzel bir sezon geçirmesini istiyorum. Sonraki gidişatı bilmiyorum, bakarız" yanıtını verdi.