1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Halilhodzic’in transfer politikası
Halilhodzic’in transfer politikası

Halilhodzic’in transfer politikası

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Halilhodzic transferde izlenecek yol için mesaj verdi

A+A-

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Halilhodzic transferde izlenecek yol için mesaj verdi. Başarılı teknik adam kadroda paradan daha çok başarıya önem vren oyuncuları görmek istediği söyledi. Aynı zamanda yaşlı oyuncu transferine sıcak bakmadığını dile getiren Halilhodzic, yeni gelecek futbolculara yüksek rakamlar vermenin mümkün olmadığını, düşük ücretlere iyi, hırslı , çalışma azmi olan ve herşeyi para olarak görmeyen futbolcuları takıma katmaları gerektiğine vurgu yaptı.

Boşnak hoca bugün yapılan imza töreninde yaptığı açıklamada transferle ilgili isteklerini dile getirirken yönetimden 5 kaliteli yabancı futbolcu istedi. Dünya Kupasından sonra en prestijli lig olan Şampiyonlar ligi hedefini koyan Boşnak teknik adam bu hedef için yönetime isteklerini iletti. Boşnak teknik adam Halilhodziç yapılmasını istediği transferlerin durumu ile ilgili olarak da Başkan Hacıosmanoğlu'na mesajlar verdi. Halılhodzic yaşı geçmiş oyunculara yüksek para verilmesine şiddetle karşı olduğunu belirtti.

Halilhodzic Türkiye’de izlenen transfer politikasının oldukça yanlış olduğunu söyleyerek belli bir yaşa gelen futbolculara yüksek paraların verilmesinin çok yanlış olduğunu söyledi. Tecrübeli hocanın bu açıklaması akıllara geçen yılın başında transfer edilen ancak sıkıntıdan başka bir şey vermeyip üzerine de yüklü rakamlarda ücret alan Malouda’yı getirdi.

Boşnak Hoca yaşlı oyuncu transferine sıcak bakmadığını bu mesajla dile getirirken yeni gelecek futbolculara yüksek rakamlar vermenin mümkün olmadığını, düşük ücretlere iyi, hırslı , çalışma azmi olan ve herşeyi para olarak görmeyen futbolcuları takıma katmaları gerektiğine vurgu yaptı.

Halilhodzic rakamların yüksek olduğunu Trabzonspor'un İstanbul kulüpleri gibi astronomik ücretler ödeyemeyeceğini bu nedenle acele etmeyeceklerini de sözlerine ekledi.