1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Halit Akçatepe son yolculuğuna uğurlandı
Halit Akçatepe son yolculuğuna uğurlandı

Halit Akçatepe son yolculuğuna uğurlandı

Halit Akçatepe son yolculuğuna uğurlandı

A+A-

Sinema ve tiyatro oyuncusu Halit Akçatepe için Üsküdar'daki Şakirin Camisi'nde tören düzenlendi.

 

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Akçatepe'nin ailesi,  Emel Sayın, Cihat Tamer, Nuri Alço, Atılay Uluışık, Şevket Altuğ ve sanatçının sevenleri katıldı.

 

Tiyatro oyuncusu Zihni Göktay AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akçatepe'yle 50 yıllık dostluklarının olduğunu söyledi.

 

Akçatepe'den 'Ağabeyim' diye bahseden Göktay, "Çok daha uygar, bakış açısı genç olan biriydi. Aynı şeylere çok gülerdik. Yaşına rağmen daima gençti. Benden büyük olmasına rağmen, 'Bizimkiler' dizisinde benim oğlumu oynadı. O gençliğini, fiziki görüntüsüyle, kafa yapısıyla her zaman taze tuttu. Biz de onun izinde yaşatmaya çalışacağız." diye konuştu.

 

Caddebostan Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Akçatepe'nin sanatçı dostları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Sanatçının hayatından kesitlerin yer aldığı kısa tanıtım filminin gösterimiyle başlayan törende, Akçatepe'nin ilk eşi Tülin, ikinci eşi Rezzan Akçatepe'yle kızları Itır, Ebru, Günsu Akçatepe ve torunları taziyeleri kabul etti.

 

Kızı Ebru Akçatepe törende yaptığı konuşmada, herkesin Akçatepe'yi çok sevdiğine işaret ederek, "Babamla bugün ilk kez birlikte aynı sahnedeyiz. Oysa daha önce bunu yapabilirdik. Kısmet olmadı maalesef. Çünkü ben onun izinden yürüyerek tiyatrocu oldum. Ailemizin sanat bayrağını omzumda taşıyorum." ifadelerini kullandı.