1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Haluk Pekşen'den çarpıcı Beşikdüzü açıklaması!
Haluk Pekşen'den çarpıcı Beşikdüzü açıklaması!

Haluk Pekşen'den çarpıcı Beşikdüzü açıklaması!

Haluk Pekşen'den çarpıcı Beşikdüzü açıklaması!

A+A-

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, geçtiğimiz sene sel felaketi meydana gelen Beşikdüzü ilçesinde esnafın hayatının kabusa döndüğü söyledi.

 

Pekşen yazılı olarak yaptığı açıklamada 'Yandaş şirketin 425 milyon lira vergi borcunu sildi. Beşikdüzü esnafına hayatı karabasanlarla dolu kabusa çevirmiştir' diyerek şu ifadelere yer verdi:

 

Beşikdüzü halkı, AKP hükümetinin yanlış şehircilik politikaları sonucunda 21.09.2016 tarihinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle büyük mağduriyetler yaşamıştır.

 

Sel felaketi sonrası devletin araçlarıyla Beşikdüzü’ne akın eden AKP Milletvekilleri ve bürokratlar mağdur olan vatandaşların bütün zararının karşılanacağını ve bütün mağduriyetlerin giderileceğini söyleyerek şov yapmışlar ancak bugüne kadar Beşikdüzü halkının mağduriyetleri giderilmemiş, maddi zararları karşılanmamış hatta Beşikdüzü halkı unutularak kaderine terk edilmiştir.

 

Zarar gören vatandaşlar zararlarının karşılanması için ilgili kamu kurumlarına yaptıkları haklı ve yasal başvurular devlet düzeni ve güvenirliğiyle bağdaşmayacak bir üslupla geri çevrilmekte zarar görenler rencide edilmekte ve ekonomik yıkıma terk edilmektedir.

 

Yandaş şirketin 425 milyon lira vergi borcunu bir kalemde silen, İngiliz Wiski şirketinin 500 milyon dolar borcunu silen iktidar Beşikdüzü esnafına hayatı karabasanlarla dolu kabusa çevirmiştir

 

AKP’nin en çok oy aldığı bölge olan Karadeniz bölgesine yönelik politikasızlığı Karadeniz bölgesini yağma ve talana açmış ve çarpık şehirleşmeyi de beraberinde getirmiştir. Planlı bir yönetim anlayışı ile hareket edilse hiçbir zarar oluşturmadan atlatılabilecek bu doğal afetler ranta dayalı yanlış şehircilik politikaları sonucunda can ve mal kayıplarının yaşandığı büyük afetlere dönüşmüştür.

 

Ancak elbette Beşikdüzü halkı bu haksızlığa ve acımasızlığa, ranta ve yağmaya dayalı yanlış politikalara hak ettiği cevabı Anayasa Değişiklik Referandumu’nda büyük bir kararlılıkla verecektir.