1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Has Parti “Ramazan yaslı geçiyor”
Has Parti “Ramazan yaslı geçiyor”

Has Parti “Ramazan yaslı geçiyor”

Yıldızın gündeme ilişkin değerlendirmeleri..

A+A-

 

HAS Parti Trabzon Merkez İlçe Başkanı Cemal Yıldız ,gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak ;Bolluk, bereket, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayımızın tüm insanlığa huzur ve saadet getirmesini dilerken, Ülkemizde olan olumsuz gelişmelerin de Ramazan ayımıza gölge düşürdüğünü ifade etmek isterim dedi.

Suni Ekonomik Krizin sebebi  Hükümet

Bundan bir hafta önce, hükümet yetkilileri, Tv.lerden seslenerek krizin olduğunu, harcama yapılmamasını her kesin ayaklarını yorganına göre uzatması gerektiğini ifade ettiler.

Bu söylemden sonra, Dolar ve Euro’nun TL karşısında rekor  artış yaptığını söyleyen Yıldız,

bundan dolayı da birçok esnafımız zarara uğradı. Daha sonra Sayın Başbakanımız Ulusa sesleniş konuşmasında herhangi bir krizin söz konusu olmayacağını ifade ettiler. Sular, şimdilik duruldu. Ama olan bu zaman içerisinde zarara uğrayan esnafımıza oldu. Bu tür olumsuzlukları halkımız bir daha yaşamak istemiyor dedi.

Terör Sorununun çözümüne  Mecliste ortak mutabakat sağlanmalı

Diğer taraftan 12 Haziran 2011 seçiminden sonra terör açısından bir rahatlama beklerken tam aksine şimdiye kadar 33 Şehit verdiğimizi hatırlatan Cemal Yıldız;

Bu ülke halkı, hangi etnik kökene sahip olursa olsun artık şehit haberleri almak istemiyor. Ateş düştüğü yeri yakar. Bundan dolayı halkımız şu anki hükümete %50 oy vermiştir bunun da karşılığını beklemektedir. Nerdeyse ailece bir yerde oturamaz hale geldik. Acaba burada da bir olay olur mu endişesi her insanımızda var.

Terör hakkında daha radikal kararlar alınmasını talep ediyoruz dedi.

Çözüm TSK Yıpratılmadan yapılmalı

Yine bu ay içerisinde TSK kanadında yapılan istifalar. İstifalar bir kişi olsa normal karşılanır ve şöyle denilebilir.

Bu istifalar istifa edenlerin şahsi görüşleridir. Bu durum onları bağlamaktadır.

Ancak, 4 komutanın birden istifa etmesi biraz düşündürücüdür. Arka planının araştırılması ve kamuoyuna açıklanması gerekmektedir.

Biz HAS Parti olarak her zaman kurumların şahsiyetlerinin ve onurlarının korunmasından yana olduk diyen Yıldız;Hükümetin Milletimizin lehinde atmış olduğu her adımı da destekledik. Bunların başında Ergenekon, Balyoz soruşturmaları gibi konular gelmektedir.

Hükümet bu gibi konuların üzerine giderken kurumları da yıpratmıştır. Bu göz ardı edilemez.

Umarız ki bundan sonra atılacak olan adımlarda sepetin tamamı değil sepetin içinde ki çürük yumurtalar atılır dedi.