1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Hasan Yener'den Transfer Açıklaması!
Hasan Yener'den Transfer Açıklaması!

Hasan Yener'den Transfer Açıklaması!

''Transferin 13 Ağustos'a kadar mutlaka bitmesi lazım'' ...

A+A-

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Trabzonspor'da kulüp genel sekreteri Hasan Yener transfer politikaları hakkında konuştu.


Hollanda ve Almanya'da olmak üzere 2 etap yurt dışı kamp çalışmaları gerçekleştiren Trabzonspor, 2 günlük iznin ardından hazırlıklarına kendi tesislerinde yeniden başladı.

Yener: ''Transferin 13 Ağustos'a kadar mutlaka bitmesi lazım''

Antrenmanı kulüp asbaşkanı Nevzat Şakar ile birlikte izleyen kulüp genel sekreteri Hasan Yener, basın mensuplarına transfer çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yener, transfer yapma düşünceleri olduğunu ve bunu hep söylediklerini belirterek, 'Bu düşüncemizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Genel menajerimiz Giray Bulak'ın bu konuda çalışmaları var. Şenol Güneş ile bir araya geldiler. Çalışmalar doğrultusunda öncelikle forvet hattına bir transfer hedefliyoruz. Daha sonra da mümkün olursa bir sol stoper gibi bir düşüncemiz var. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Ama henüz şu anda netleşmiş bir şey yok'' ifadelerini kullandı.

Alacakları oyuncunun çok kaliteli bir oyuncu olacağını ifade eden Yener, ''Dünya futbolunda adını duyurmuş üst düzey bir oyuncu düşünüyoruz. Trabzonspor, şu anda alacağı oyuncuyu tartışırsa bu oyuncunun takıma katkısı olmazsa böyle transfer yapmanın anlamı yok. Bu tür transferleri yapmak kulübe fayda değil, aksine zarar getirir'' diye konuştu.

UEFA'ya takım kadrolarını 13 Ağustos'a kadar bildirmeleri gerektiğini vurgulayan Yener, ''Bunun için transferin 13 Ağustos'a kadar mutlaka bitmesi lazım. Çünkü alacağımız oyuncuyu oldukça büyük bir maliyetle kadromuza katacağımızı düşünürseniz UEFA'da bu oyuncuyu kullanmamak bizim için oldukça olumsuz bir durum olur'' dedi.

Antrenmanlar basına kapandı

Teknik direktör Şenol Güneş, Trabzon'da yapılan ilk çalışmanın ardından antrenmanları basın mensuplarına kapattı.

Bu akşamdan itibaren olmak üzere 11 Ağustos'taki Orduspor ile yapılacak hazırlık maçına kadar antrenmanların basın mensuplarına ve taraftarlara kapalı olarak gerçekleşeceği bildirildi.