1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ‘Hatayı kendimizde aramalıyız’
‘Hatayı kendimizde  aramalıyız’

‘Hatayı kendimizde aramalıyız’

Futbol Şansı Belirleyecek

A+A-

Bir  ekran  klasiği olan ve  her salı  akşamları Meltem  tv de yayınlanan  ‘Açık Tribün’ proğramına  dün gece  telefon bağlantısı ile katılan  Trabzonspor Onursal  Başkanı   Mehmet Ali Yılmaz önemli konulara temas  etti. Mustafa  Kahraman’ın hazırlayıp sunduğu  Kadırga tv Haber ve  Spor  Dairesi Başkanı  Halil Şanlı ile  eski  futbolcu ve  spor yazarı  Rıfkı Soysal’ın   daimi yorumcu olarak katıldığı  proğramda konuşan  Yılmaz;  ligde  kalan iki hafta itibarı ile  şampiyonu   futbol şansının belirleyeceğini belirterek , ‘ Bu  saatten sonra  yönetimlerin alabileceği bir  tedbir yoktur. Ligin boyu kısalmıştır. Futbol  şansı yaver  giden takım şampiyon olacaktır’  diye konuştu

BU KADRO İLE MÜKEMMEL

Şampiyon olamamanın dünyanın sonu anlamına  gelmeyeceğini belirten  Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz , ‘  Trabzonspor’un takım kadrosu mükemmel  değildir. Eksikleri  çoktur. Ancak bu  futbolcu kadrosu  kendi kapasitesinin üzerine çıkarak önemli işler yapmıştır. Bu takım şampiyon olamazsa  bile bu çocuklar alkışlanmalıdır’  diye konuştu.


HAKEMLERİMİZ  KADERE TESİR ETMEMİŞTİR

Hakemlik müessesesinin çok tartışıldığını dile getiren  Mehmet Ali Yılmaz ; ‘ Bu her  sezon  yaşanan klasik tartışmalardan birisidir. Lig  de  her dönem  şaibe  konuşulur. Lakin bana  göre bu sezon en temiz  sezonlardan biridir. Hakemlerimizde  önemli hatalar yapmıyor. Olaylar  abartılıyor. Trabzon’un da  Fener’in de lehine  aleyhine çalınan düdükler vardır. Bunalar kasıt  değil hatadır. Bu hatalarda  birbirini  dengeler durumdadır. Ben böyle  düşünüyorum. ‘  diye konuştu .


HATAYI KENDİMİZDE ARAYALIM

Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz  Trabzonspor’un  ilk yarı yakaladığı avantajı  iyi değerlendirememesi sonucu bugünkü  tartışmaların yaşandığına  dikkat çekerek  eksikliği kendimizde  aramamız  gerektiği de  ifade etti.