1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Havalimanı geldi, turizm coştu!
Havalimanı geldi, turizm coştu!

Havalimanı geldi, turizm coştu!

Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılmasıyla, Bulancak ve Piraziz ilçelerinde turizmin hareketlendiği açıklandı.

A+A-

Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılması ile birlikte Giresun’da turizm atağa geçti. Havalimanına yakın olan Bulancak ve Piraziz ilçelerinde restoran ve otel rezervasyonlarında artış yaşandı.

ÖNCEKİ SEZONA GÖRE ARTIŞ VAR

Giresun Valisi Hasan Karahan’ın talimatları doğrultusunda devam eden turizm çalışmaları, 2015 sezonunda konaklama ve yeme-içme tesislerinde önceki sezonlara göre büyük bir artışla kendini gösteriyor.

Bu yoğunluğa en büyük etkenlerden birinin de açılan havalimanı ve düzenlenen yoğun seferler olduğunu belirten Vali Karahan “Havalimanının bulunduğu en yakın ilçeler Bulancak ve Piraziz’de bu yatırımlara yönelik talepler artış göstermekte. Karadeniz gezilerine Ordu-Giresun Havalimanı'nı kullanarak başlayan münferit ve grup misafirler en yakın ilçe Piraziz’de bir hayli zaman geçirmekteler. Şimdiden iki ilçemizde de otel, restoran yatırımları için başvurular yoğunlaştı” dedi.

12 OTEL YATIRIMI BULUNUYOR

Piraziz’in konumu, kültürü ve tarihi itibarıyla turizmde son birkaç yılda güzel yerlere geldiğini belirten Karahan, “Piraziz Ekoturizm Köyleri, köftesi ve elması ile son dönemlerde oldukça dikkat çeken ve getirisi olan bir ilçemiz. Havalimanının yakınlığı ile birlikte bölge daha yoğun kullanımda ve artık konaklama kapasitesi yetmemekte. 2015 yılında Giresun’da başlayan 12 otel yatırımı mevcut. Bunların 2 otel ve 1 restoran inşaatı Piraziz’de başladı. Ekoturizm köylerinde turistler konaklamaya devam etmekte. Hafta sonu günübirlik köy kahvaltılarıyla misafirleri ağırlayan Ekoturizm köyünde, Özel İdare tarafından projesi tamamlanan 12 kişi kapasiteli Şeyhli Konağı da bu sezon içinde hizmete açılacak. Böylelikle Piraziz’le birlikte 130 yatak daha eklenecek."