1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Hayata dönüş operasyonu
Hayata dönüş operasyonu

Hayata dönüş operasyonu

Trabzonlu hekimler, Merve'nin tamamen kopan kafa derisini, 12 saatlik operasyonla yerine dikti.

A+A-

Trabzonlu hekimler, saçlarını patos makinesinin merdane kısmına kaptıran 14 yaşındaki Merve Oğul’un tamamen kopan kafa derisini, 12 saatlik başarılı bir operasyonla yerine dikti.

Operasyonu gerçekleştiren Doç. Dr. Muhammet Uraloğlu, "Kopan derinin iyi muhafaza edilmesi büyük şanstı. Biraz daha geç kalınsaydı hastayı kaybedebilirdik. Başarılı bir ameliyat oldu" dedi.

PATOS KURBANI

Kars’ta kardeşiyle oyun oynarken patos makinesinin merdane kısmına saçlarını kaptıran 14 yaşındaki Merve Oğul’un kafa derisi tamamen yerinden koptu. Ambulansla Kars Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Oğul, buradan da ambulans helikopterle KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne sevk edildi.

İNANAMADI

Gece geç saatlerde hastaneye getirilen ve bilinci kapalı olan Merve Oğul için hekimler adeta seferber oldu. 12 saatlik bir operasyonla Oğul’un kopan kafa derisi ayak kısmından alınan damarlarla yerine dikildi. Yaşadığına inanamayan küçük kız, "Doktorlarımızdan Allah razı olsun" dedi.

12 SAATLİK AMELİYAT

Doç. Dr. Muhammet Uraloğlu, "Kopan deri iyi muhafaza edilmişti. Biz önce kopan parçadaki damarları mikroskop altında hazırladık. Daha sonra küçük kızın ayağından aldığımız damarlarla kafasındaki damarları ameliyata hazır duruma getirdik. 12 saatlik bir operasyonla bunu başardık" dedi.