1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Haydar Baş DP’nin kalesi Umurbey’deydi
Haydar Baş DP’nin kalesi Umurbey’deydi

Haydar Baş DP’nin kalesi Umurbey’deydi

Demokrat Parti’nin kalesi Umurbey’den tüm Bursalıları Kırat’a oy vermeye davet eden DP Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, ülkenin bölünme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını, bu bölünmeye ancak Demokrat Parti’nin dur diyebileceğini söyledi

A+A-

Demokrat Parti’nin kalesi Umurbey DP Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş’ı ve diğer milletvekili adaylarını ağırladı. Demokrat Parti’nin kurucusu Merhum Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın anır mezarına da ev sahipliği yapan Umurbey’de Prof. Dr. Haydar Baş’a olağanüstü bir ilgi vardı. Demokrat Partililer Umurbey’de kendilerini evlerindeki gibi rahat hissettiklerini dile getirdiler.

Sabah erken saatlerden beri meydanda yerlerini alarak Demokrat Parti Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş’ı bekleyen Umurbey halkının coşkusu Prof. Dr. Haydar Baş’ın kalabalık bir kadroyla gelmesiyle doruğa çıktı. Sık sık alkışlar ve tezahüratlardan dolayı sözlerine ara vermek zorunda kalan DP bursa Milletvekili adayı Prof. Dr. Baş, Demokrat Parti’nin kalesi Umurbey’den tüm Bursalıları Kırat’a oy vermeye davet etti. Ülkenin bölünme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, “bu bölünmeye ancak Demokrat Parti dur diyebilir” dedi. Konuşmasında köylünün ürününün, zeytininin para etmediğini dile getiren DP bursa Milletvekili Prof. Dr. Baş, Demokrat Parti’nin Milli Ekonomi Modeli’yle köylünün yüzünü geçmişte olduğu gibi bugün de güldüreceğini söyledi.

Celal Bayar’ın kabri ziyaret edildi

Demokrat Parti (DP) Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, DP Bursa il teşkilatının organize ettiği Umurbey seçim programı sonrasında Demokrat Parti’nin kurucusu ve Atatürk’ün yakın silah arkadaşı Merhum Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın Gemlik’teki kabrini ziyaret etti. Gemlik’in Umurbey mahallesindeki Celal Bayar kabri Demokrat Partililer için çok özel bir anlam taşıyor. Milli mücadelede Atatürk’e büyük destek vermiş olan ve Atatürk’ün yakın silah arkadaşı Celal Bayar’ın kabri ziyaretinde duygulu anlar yaşandı. Kırat’ın tekrar şaha kalkacağı 12 haziran seçimi öncesinde Umurbey’deki programda evlerinde olmanın rahatlığını yaşayan Prof. Dr. Haydar Baş ve diğer milletvekili adaylarını Umurbey halkı bağırlarına bastı. Ziyarette merhum Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın torunları Umurbeylilerle coşkulu ve duygu dolu anlar yaşandı. Celal Bayar’la başlayan demokrat ruhu Bağımsız Türkiye Partisi eski Başkanı ve DP Bursa 1. sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş’ın Demokrat Parti’nin Lideri Namık Kemal Zeybek’le milli mutabakat ittifakını oluşturmasıyla taze kana kavuşan ‘Kırat’ 12 haziran seçimlerinde yeniden şaha kalkmaya hazırlanıyor.