1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Haydar Baş'a Yoğun İlgi!
Haydar Baş'a Yoğun İlgi!

Haydar Baş'a Yoğun İlgi!

Bursalılar, 80’den fazla ülkede uygulanan Milli Ekonomi Modeli tezinin mimarı DP Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş’a yoğun ilgi gösteriyor.

A+A-
İşsizliğin ve ekonomik sıkıntının derinden hissedildiği Bursa’da, kentin her köşesine hakim olan slogan ise ‘İş, Aş, Haydar Baş’. Özellikle gençler ‘İş, Aş, Haydar Baş’ sloganını içten benimsemiş durumda…
 
Demokrat Parti (DP) Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, kentte yoğun seçim kampanya çalışmalarını sürdürüyor. Dünyada 80’den fazla ülkede hayata geçen ‘Milli Ekonomi Modeli’ ve ‘Sosyal Devlet, Milli Devlet’ tezlerinin mimari Prof. Dr. Baş, Bursa’da her gittiği yerde halk tarafından da büyük ilgi görüyor. Bursalılar Prof. Dr. Haydar Baş’ı görebilmek, onunla tokalaşabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Prof. Dr. Haydar Baş’ın CHP ve MHP başta olmak üzere çok sayıda siyasi parti tarafından kopya edilen “vatandaşlık maaşı ile ev hanımlarına meslek maaşı, maliyetine konut projesi, evlenecek gençlere faizsiz uzun vadeli kredi, esnafa ve sanayicilere faizsiz destek kredileri, sınavsız üniversite, çocuk maaşı, 15 bin TL’lik doğum ikramiyesi, tarım şehri olan Bursa’da bu kesime yönelik alım garantisi ve tohum daha tarlaya atılmadan verilecek ürün bedelinin yüzde 50 nispetinde verilecek avans” projeleri Bursalılardan yakın ilgi görüyor.
 
Görkemli konvoy
Öte taraftan Prof. Dr. Haydar Baş’ı destekleyenler, kentte düzenli aralıklarla görkemli konvoylar oluşturuyor. Bursa halkı konvoylara yoğun ilgi gösterip alkışlarla sevgi gösterilerinde bulunurken, Bursa caddelerinde en fazla duyulan slogan ise kuşkusuz “İş, Aş, Haydar Baş”... Özellikle gençler caddeleri, sokakları ve meydanları “İş, Aş, Haydar Baş” nidalarıyla inletiyor.
Bursa’nın kalbinin attığı Atatürk Caddesi’nde herdaim ‘Haydar Baş’ coşkusu yaşanıyor. Önceki gün yapılan ve yaklaşık 150 araçtan oluşan konvoya vatandaşlar yoğun igi gösterdi. Diğer araç sahipleri de konvoya korna çaklarak eşlik etti. Bursa esnafı da dükkanlarından çıkarak, konvoya el sallayıp destek verdi. Esnaf, “Bu sefer Demokrat Parti, bu sefer Kırat, bu sefer Haydar Baş” şeklinde ortak görüş gösterdi. Yeni Mesaj’a konuşan vatandaşlar, en büyük sıkıntılarının işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğuna işaret ederek, “Çalışacak iş bulamıyoruz. İş bulsak da aldığımız para ile geçinemiyoruz. Bursa Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 3. ili ama gel gör ki tekstil fabrikaları kapandığı için işsizlik dizboyu” dediler. Gençler özellikle iş bulamadıkları için aile kuramadıklarından şikayet ederken, esnaf “vatandaşta para olmadığı için iş yapamamaktan” şikayet etti. Bursa’da Ulu Cami’nin hemen yanıbaşındaki Koza Han’daki esnaf da işlerin iyi gitmemesinden dert yanarak, kurtuluş reçetesinin Prof. Dr. Haydar Baş’ın “Milli Ekonomi Modeli” ile projelerinde olduğunu dile getiriyor.