1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Hayretlere düşüren kaza
Hayretlere düşüren kaza

Hayretlere düşüren kaza

Kaza yaptı, yaralanan ailesine değil arabasına üzüldü.

A+A-

Konya'da yaşanan kaza sonrasında yaşanan ilginç olay yaşandı. Aracın sürücü kontrolünden çıkmasıyla beraber araç tramvay yoluna uçtu. Araçta olan ailesinden önce arabasını düşündü.Araç sahibi "canım gitti" diye feryatlar savurdu. Kazaya, farklı bir aracın Kemal Ekener' in kontrolündeki aracı sıkıştırması sonucu meydana geldiği idda ediliyor.

"ARABAM GİTTİ BENİM CANIM GİTTİ"

Kızı ve eşinin yaralandığı kazada kendisi de elinden hafif yaralanan Ekener, polisin tüm ikna çabasına rağmen tedavi olmayı reddedip, "Beni bırakın. Arabam gitti. Benim canım gitti. Ne olur bırakın" diye feryat etti. Kaza, dün saat 23.00 sıralarında İstanbul Yolu Polisevi yakınlarında meydana geldi. 56 yaşındaki Kemal Ekener, ailesiyle birlikte Bayram ziyaretinden döndüğü sırada, yönetimindeki 42 AUP 99 plakalı otomobil, iddiaya göre başka bir aracın sıkıştırması sonucu kontrolden çıkıp yolun sağındaki tramvay yoluna uçtu. Kazada sürücü Ekener'in araçta bulunan eşi 51 yaşındaki Melahat Ekener ile kızları 31 yaşındaki Kezban Ekener yaralandı. Kendisi de sol elinden hafif yara aldı. Polis, yaralı eline havluyla tampon yapan sürücü Ekener'i de ambulansa götürmek istedi.Ancak Ekener, "Beni bırakın. Arabam gitti. Benim canım gitti. Ne olur bırakın" diye bağırdı.

"AYAĞINI ÖPEYİM BENİ BIRAK"

Polisler de, "Tamam burada baksınlar. Araba gitsin önemli değil. Kaza bu, sana bir şey olmasın. İç kanama falan olur, şu an sıcağı sıcağına anlamazsın. Ama ambulansta bir kontrol etsinler" diyerek ikna etmeye çalıştı. İkna olmayan Ekener, "Allahı'nın, kitabını seversen beni bırak. Bak yaşım büyük olmasına rağmen ayağını öpeyim beni bırak" diyerek tedavi olmayı reddetti.

ARACININ PARÇALARINI TOPLADI

Melahat ve Kezban Ekener, ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırılırken Kemal Ekener, havluyla yaralı elini tampon yapıp aracının başında bekledi. Aracı çekici yardımıyla kaza yerinden kaldırıldıktan sonra Ekener, tramvay yoluna saçılan otomobil parçalarını toplamaya başladı. Polisin "Parçaları toplama, tramvay geçecek, engelliyorsun" uyarılarına rağmen Ekener, otomobilin parçalarını topladı. Kaza nedeniyle tramvay yolu 1 saat ulaşıma kapalı kaldı. Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.