1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Haziran'da yaprak dökümü...
Haziran'da yaprak dökümü...

Haziran'da yaprak dökümü...

Şampiyon olsa da olmasa da Trabzonspor yeniden yapılanacak…

A+A-

Trabzonspor’da  Haziran  ayında  yaprak  dökümü  olacak. Bordo mavili takıma yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere  göre  transfer  dönemi  bir çok oyuncu  ayrılmayı , yönetimde bazı  futbolcuları göndermeyi düşünüyor. 


YERLİLER


SELÇUK:

 

Trabzonspor  forması  altında  başarılı maçlar çıkaran   ve  sözleşmesi bitecek olan  Selçuk İnan’ın İspanya’nın  Valencia ya da Atletico Madrit  kulüplerinden birisine  gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Tecrübeli oyuncunun menajeri Batur Altıparmak’ın İspanyol kulüplerle pazarlıklarının son aşamaya geldiği öğrenildi. Selçuk’un da  Avrupa’ya  gitmek için can attığı biliniyor.

EGEMEN:


  Trabzonspor  forması altında  futbol hayatının baharını yaşayan  futbolcunun henüz Trabzonspor’la anlaşma sağlayamadığı  öğrenilirken  sezon sonunda   sözleşmesi bitecek olan tecrübeli oyuncunun  menajerinin  Beşiktaş ve Galatasaray’la  görüşme halinde olduğu, özellikle takımın şampiyon olamaması halinde  gitme ihtimalinin yüksek olduğu  öğrenildi.

UMUT BULUT:

Sezon başında Fransız takımı Toulouse’ye transferi  direkten dönen ve bu sezon büyük bir  performans   düşüklüğü  yaşayan  golcü  futbolcunun,  Fransız  kulübü ile  ön protokol  imzaladığı ileri sürülüyor. Futbolcunun  5 milyon Euro bedelle  Fransız kulübüne verilmesine yönetimin de sıcak baktığı öğrenildi.


SERKAN BALCI :


Sözleşmesinde   ‘ayrılması halinde  1 milyon dolara   serbest kalır’ maddesi bulunan  tecrübeli  futbolcu  Serkan Balcı ‘da  ayrılmayı düşünen isimlerden. Yönetim ve teknik heyetinde  ısrarcı olmayı düşünmediği Serkan Balcı’nın özellikle   Almanya,  Katar, Dubai  gibi  lig takımlarına  transfer olmayı planladığı öğrenildi. Serkan’ın da iyi bir teklif bulması halinde  ayrılmasına kesin gözü ile bakılıyor.

YABANCILAR


YATTARA:


Trabzonspor teknik heyet ve yönetimi  Gineli  futbolcunun  gönderilmesinde  hem  fikir. Yönetimin teknik heyetinde isteği ile  Yattara’yı  gelen tekliflerdeki rakamların  büyüklüğüne bakmadan  göndermesine kesin gözüyle bakılıyor.

CALE:

 

Trabzonspor  yönetimi ve teknik heyeti  bir türlü bekleneni veremeyen Hırvat oyuncunun da  gönderilmesi konusunda hem  fikir. Cale’nin menajerine kulüp bul  çağrısında bulunan yönetimin   bu oyuncuda da  gelen rakamlara  çok fazla  dikkat etmeyeceği ve  futbolcunun  gidişini kolaylaştırıcı adımlar  atacağı öğrenildi.

COLMAN :


Arjantinli oyuncunun  performans ve  iş disiplininden şikayetçi olan teknik heyetin ve yönetimin ortak kararı,  bu futbolcunun 2 milyon Euro bonservis bedeli getirmesi halinde  gönderilmesi  yönünde. Colman’a  istenilen teklif gelmemesi durumunda  oyuncuya iyileştirme yapılarak performansının yükseltilmesi yolu denenecek.

GLOWACKİ- ALANZİNHO- JAJA

Performansları ve iş ahlakından memnun olunmayan  bu üç  futbolcunun durumları ise  hem gelecek tekliflere, hem de  Trabzonspor yönetiminin yapabileceği  transferlere bağlı gözüküyor. Söz konusu oyuncuların yerine  istenilen ve takip edilen oyuncuların alınabilmesi halinde  onlara da yol verilecek. Fakat  takımı tamamen değişmenin  zor olacağı düşüncesi ile  bu futbolcuların  elden çıkarılmalarının  zor olacağı  ileri sürülüyor.

Görünen o ki Trabzonspor ilk on birinde görev yapan en az  7  oyuncunun  gönderilmeleri veya kendilerinin ayrılmaları kesin gibi görünüyor.