1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HDP'liler ve polis arasında arama gerilimi!
HDP'liler ve polis arasında arama gerilimi!

HDP'liler ve polis arasında arama gerilimi!

Demirtaş’ın katılacağı Şanlıurfa’daki iftar yemeği öncesinde HDP’li vekiller ile polis arasındaki gerilim çarpıcı diyaloglara sahne oldu.

A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın katılacağı Şanlıurfa’daki iftar yemeği öncesinde HDP’li vekiller ile polis arasında arama gerginliği yaşandı. HDP Şanlıurfa eski il eş başkanı Sevda Çelik Özbingöl’ün “İtiraz eden olursa iftar yemeğimize davetli değildir” sözüne emniyet müdürü, “Sanki yemek verirseniz biz de yiyeceğiz” diyerek cevap verdi.

 

HDP’lilerin polis noktasının dışında bir arama noktası kurmak istemesi üzerine polisler ile HDP’li milletvekilleri arasında tartışma yaşandı. Partililerin, polis noktası dışında vatandaşların üzerini aramak için bir nokta kurulmasında ısrar etmesi uzun süren bir tartışmaya neden oldu.

 

POLİSİN İFTAR CEVABI

 

HDP Şanlıurfa eski il eş başkanı Sevda Çelik Özbingöl’ün “İtiraz eden olursa iftaryemeğimize davetli değildir” sözüne emniyet müdürü, “Sanki yemek verirseniz biz de yiyeceğiz” diyerek cevap verdi.

 

HDP’lilerin, vatandaşların üzerini kendilerinin de aramasında ısrar etmesi üzerine polisler "Güvenliği devlet sağlar” diyerek alana giriş ve çıkışları yasakladı.

 

Kısa süreyle kapatılan kapılar HDP’lilerin geri adım atarak arama noktasını kaldırması üzerine yeniden açıldı.