1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. HENRİQUE’DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR
HENRİQUE’DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

HENRİQUE’DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncusu Paulo Henrique, antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

A+A-

Trabzonspor’a geleli iki yıl olduğunu belirten Henrique, şunları söyledi: “Dönem dönem çok verimsiz, çok olumsuz performanslarım olduğunu kabul ediyorum. Ama bu sezonun bu son bölümünde, son birkaç haftada verimli oynamaya başladığımı düşünüyorum. Süreklilik yakalarsam bu performans daha da üst bir noktaya gelecek.”

Henrique, “Ligin en az gol atan forvetlerinden biri olduğun için kendini suçlu hissediyor musun?” şeklindeki soruyu yanıtlarken de şu ifadeleri kullandı: “Üzüntüm ve kırgınlığım varsa kendimle ilgili değil takımın durumuyla ilgili. Takımın durumu beni üzdü bugüne kadar. Takımı bu durumdan bir an önce çıkaramadığımız için, alt sıralara bu kadar yakın duruma gelmesine sebep olduğumuz için üzgünüm. Zaten takım iyiye gittiğinde ben de daha fazla gol atacağım. Bu birbiriyle bağlantılı olan bir durum. Bunu bir an önce başarabilmek için çalışmaya devam ediyoruz.”

Geçen sezon birlikte forma giydiği Burak Yılmaz’la ilgili düşüncelerini de anlatan Henrique, şöyle konuştu: “Burak’la birlikte oynamak, aynı takımın bir parçası olmak benim için çok öğreticiydi. Çünkü aslında bunu söylememe bile gerek yok ama Burak harika bir oyuncu. Gol vuruşu becerisi çok yüksek olan bir oyuncu. Nasıl pozisyon alması gerektiğini çok iyi biliyor. Saha içinde bize çok yardımcı olan, saha dışında da en az saha içinde olduğu kadar bizimle iyi diyaloglar kuran bir oyuncuydu. Oyunculuğunu bir tarafa koyuyorum çok da iyi bir insandı. Tüm bunlar düşünüldüğünde Galatasaray’da da yükselen performansının devam etmesi beni hiç şaşırtmıyor. Bu sezon Burak’sız bir kadro var. Burak’sız oynuyoruz. Bu kadroda da çok yetenekli, kapasitesi yüksek olan oyuncular var. Biz de bu yüksek kapasiteli oyunculardan en yüksek verimi almak için elimizden geleni yapıyoruz.”

Henrique, takımın içinde bulunduğu durumu neye bağladığıyla ilgili bir soruya yanıtlarken de şunları söyledi: “Şundan eminim gerçekten çok iyi bir takımımız var. Samimiyetle söylüyorum, takım içinde herhangi bir disiplin ya da arkadaşlık problemi mi var diye kendi aramızda sık sık konuşuyoruz. Ama sezonun şimdiye kadar olan dönemine baktığımızda şunu görüyorum; kazanmamız gereken bir çok maçı, öne geçtiğimiz bir çok maçı son bölümlerde kaybettik. Bazen berabere kaldık, bazen yemememiz gereken golleri yedik. Atmamız gereken golleri kaçırdık. Bazen de çok şanssızdık. Bütün bunların sonucunda da gerçekten zor bir duruma düştük. Şimdi bu durumdan yavaş yavaş kurtuluyoruz.”

Trabzonspor’un bu sezon bulunduğu konumda hakemlerin katkısı olup olmadığıyla ilgili bir soruya da yanıt veren Henrique, “Hakemlerle ilgili konuşmak bana düşmez. Zaten hakemlerin art niyet sahibi olduğunu düşünen bir insan değilim. Biz nasıl oyuncular olarak saha içinde hata yapıyorsak hakemler de hata yapabilir. Bu zaten futbol oyununun parçası olan bir durum. Her şeyden önce insan kendini eleştirmeli. Aynada kendine bakmalı. Kendisiyle ilgili eksikleri görmeli. O yüzden hakemlerle ilgili konuşmak ve bu durumu onların üzerine yıkmak çok adaletsiz olur” ifadesini kullandı.

Devre arasında Portekiz’e transfer olma durumuyla ilgili de bilgi veren Henrique, şöyle devam etti: “Ligin ilk yarısında çok az oynama şansı buldum ve oynadığım zaman da pek verimli oynayamadım. Devre arasında da gitmekten yanaydım. Portekiz’den de makul olduğunu düşündüğüm bir teklif gelince bunu değerlendirmek istemiştim. Ama o dönemde bizimle birlikte olan hocamız buna olumlu yaklaşmadı ve burada kaldım. Sonra hoca değişikliği oldu ve yeni hocayla birlikte ben de daha çok oynama şansı elde etmeye başladım. Şimdi daha verimli oynamaya başladığımı düşünüyorum. Hem bu formu koruyup hem de sezonun final bölümündeki önemli maçlarda takıma yüksek katkı yaparsam zaten önümüzdeki sezon siz de giderek yükselen bir performans izleyeceksiniz.”

Henrique, ilk yarıda ortaya koyduğu performansla hoca değişikliği sonrası sahaya yansıyan performansını karşılaştırırken de şu ifadeleri kullandı: “Bu durum tamamen özgüvenle ilgili. Hoca bana tamamen çok yüksek bir özgüven veriyor. Hocayla birlikte takım arkadaşlarım da özgüvenimi yüksek tutabilmem için elinden geleni yapıyor. Ben zaten tembel bir oyuncu değilim. Antrenmanda da maçta da neyim varsa vermeye çalışan bir oyuncuyum. Özgüven de yüksek olduğunda işler yoluna giriyor.”

Henrique, “Fazla kilon varmı?” şeklindeki soruya ise, “Kilom normal. Kiloyla ilgili bir sorunum yok ama benim kas kütlem çok yoğun olduğu için siz öyle düşünüyor olabilirsiniz” yanıtını verdi.