1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Hep Trabzonlu kalacağım'
'Hep Trabzonlu kalacağım'

'Hep Trabzonlu kalacağım'

Neden Fransa'yı seçtiğini samimi şekilde anlattı...

A+A-

Trabzonspor’a Ankaragücü’nden geldi, 5 yıl gibi önemli bir süre Bordo-Mavili formayı giydi. Çok fazlaca eleştirildiği zamanlar da oldu ama özellikle istikrarına ve sadece saha içinde konuşma prensibine herkes saygı duydu. Fransızlar’ın neredeyse 1.5 sene önce listesine aldığı Umut Bulut, devre arasında da Toulouse tarafından istenmiş, ancak şartlar oluşmadığı için transfer gerçekleşmemişti. Fransızlar yine hem onun hem Trabzonspor’un kapısını çalınca yönetim de devre arasında verdiği söz paralelinde, “Gitsin” oyunu kullandı, 3.8 milyon Euro bonservisle golcü, artık Toulouse’un Umut’u oldu. Deneyimli futbolcu Fransa’dan FANATİK’e konuştu, 5 yıllık süreci, iyi-kötü anılarını, gelecek hedeflerini paylaştı...

‘Hepsiyle helalleştik...’

“Az sayılamayacak kadar uzun bir zaman geçirdim Trabzon’da; 5 yıl dile kolay. İyi günlerim de oldu, canımın çok sıkıldığı anlar da... Ancak ben şimdi sorsanız o kötü olayların hiçbirini hatırlamıyorum, zihnimi kurcalayıp hatırlamak da istemiyorum. Çünkü Trabzon’u ve Trabzonspor’u çok seviyorum ve hep iyi şekilde hatırlamak istiyorum. Kafam da rahat vicdanım da... Çünkü hem takımım ve kendim için en uygun zamanda ayrıldım hem de önemli sayılabilecek bir para kazandırdım giderken. Başkanımız Sadri Şener ve Şenol hocaya da sorabilirsiniz, ikisiyle de iyi ayrıldık, helalleştik. Yani kimse kimseye kırgın değil...”

‘Toulouse taraftarı arttı’

“Trabzon’u özleyeceğim. Çünkü beni Türkiye’de bir yerlere getiren takım Trabzonspor oldu. Trabzonsporlu Umut olarak anıldım ve hep de öyle kalmak istiyorum. Gönlüm ve dualarım hep Bordo-Mavi’den yana olacak. İzlemeye de devam edeceğim. Artık Trabzonspor’un bir taraftarıyım. Beni ve Trabzonspor’u seven Trabzonlular’ın da Toulouse’u desteklemeye başladığını görüyorum ki o da ayrıca sevindiriyor...”


‘Zigana, köfte, Tolga, Avni Aker’

“Özellikle özleyeceğim şeyler de olacak Trabzon’a dair. Zigana’yı, çok sık gittiğim Şato köfteyi, Avni Aker’i ve can dostum Tolga’yı (Zengin) çok özleyeceğim. Ama kopmak yok. Her fırsatta oradayım... Şimdi bana neden Fransa’yı ve Toulouse’u seçtiğimi soranlar da oluyor. Ancak bir futbolcu için teknik direktör tarafından özellikle istenmek çok önemlidir. Toulouse’un hocasında da böyle bir tavır var. Ayrıca uzun zamandır istikrarla takipteler. Heyecanlıyım, herkesin dualarını bekliyorum.”