1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Her geçen hafta...
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Her geçen hafta...

A+A-
Trabzonspor başkent ekibi Osmanlıspor karşısında üç puan kaybetti. Bir önceki  hafta  G. Antepspor’a kaybeden Bordo Mavililer, böylece  üç maçta ikinci yenilgiyle karşılaştı.
 
Hüseyin Avni Aker Stadı’ında  seyircisinden yoksun sahada  yer alan Bordo Mavililer, futbol olarak  yine heyecan vermedi. Müsabakaya  3-6-1 gibi garip bir oyun şekli ile çıkan Trabzonspor, ilk yarım saat rakip alana geçmekte bile büyük sıkıntılar yaşadı. Takımda M. Ekici dışında ne yaptığını bilen yoktu. Şaşkın ördek misali düzensiz  bir Trabzonspor izledik.  Savunmadan oyun kurmayı beceremeyen, orta sahada bir türlü organize olamayan Trabzonspor’a nazaran, rakip Osmanlıspor,  mücadeleci ama aynı zamanda soğukkanlı bir görüntü ile oyuna hakim gözüktü.  Eğer rakip takım oyuncuları ilk yarı son final pasları veya son vuruşlarda  daha şanslı ve becerili olsaydı  maçı ilk devre tamamıyla koparabilirdi. Buna rağmen  rakip takım, tam da Trabzonspor’un oyunda dengeyi sağlamak üzere olduğu anlarda nefis bir gol buldu.  Müsabakanın ilk yarısında beklentilerin çok uzağında kalan Bordo Mavililer, ikinci yarıya çift oyuncu değişikliği ile başlayarak taktik anlamda da değişikliğe gitti. Fakat bu değişiklikler de işe yaramadı. Zaman zaman saman alevi gibi rakip kalede gözüken Trabzonspor’a karşın, kendinden emin ve iyi pas yapan ve topu ayağında tutan Başkent ekibi son dakikalarda  ikinci golü de bularak istediği ve hak ettiği galibiyeti aldı. Kanatları olmayan, topa oyun sokamayan, iyi pas yapamayan, hiçbir bölgesinde organize olamayan Trabzonspor’a  Mehmet’in bireysel çabaları yetmeyecekti ve öyle de oldu!
 
Birileri; “ Daha sezon başıdır. Umutlarımızı kırmayın” diyebilir. Bu da bir düşünce tarzı, bakış açısı olabilir. Fakat karşı görüş olarak şunu söylemeliyim. Geleceğe dönük  ümit vaat eden bir takım yeterliliği ne yazık ki yoktur. Gelecek adına umutlarınızı kırmamak için pozitif tarafları olan bir takım olması gerekir! Belki bu cümlelerle moralinizi bozuyorum ama ne yazık ki gerçek bu. Gerçeklerle yaşamak, hayallerle yaşamaktan her zaman çok daha akılcıdır. Hayallerle yaşarsanız, her daim hayal kırıklığı yaşarsınız. Üç haftadır izlediğim Trabzonspor’un 24 yıllık mesleki tecrübeme dayanarak şahsıma verdiği hiçbir olumlu taraf söz konusu değildir. Yabancıları soru işareti olan, yerlileri bir iki isim dışında zaten çok tartışılan Bordo Mavililerde korkarım ki her geçen hafta sıkıntı daha da belirgin olarak gün yüzüne çıkacak.
 
Önceki ve Sonraki Yazılar