1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. HERKES ELİNDEN GELENİ YAPTI!
HERKES ELİNDEN GELENİ YAPTI!

HERKES ELİNDEN GELENİ YAPTI!

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay Sivasspor maçı ardından açıklamalarda bulundu.

A+A-

“Maçı bütün olarak değerlendirdiğimizde başarılı sayabiliriz ancak bazı anları ele aldığımızda bunun böyle olmadığını görüyoruz. Yenemiyorsan yenilme anlayışına döndüğümüz son bölüm hariç kazanmak için her şeyi denedik. Bulduğumuz 4-5 pozisyon vardı. Rakibin baskılı oyunu karşısında kalemizde gördüğümüz 1 şut vardı. Bunu da vermeyebilirdik ancak eksik oynamak kolay değil. Bu akşamı aksaklıkları anlatarak değerlendirmek yerine bir puanı olumlu buluyorum. Bazı işleri iyi yaptık. Genel anlamda Trabzonspor’dan beklentiler seviyesine henüz ulaşamadık. Bu bir süreç. Bazı şeyler elinizdeki oyuncu yapısına da bağlıdır. 6 Yabancı hakkını Bamba’dan yana kullandığımız için Janko’nun yerine Emre’yi kadroya dahil ettik. Sezon başından bu yana seslendirdiğimiz santrafor eksikliği bazı maçlarda daha belirgin hale gelebiliyor. Savunmadan hücuma kadar herkes elinden geleni yaptı. Onur’u saha içi ve dışında kazanma adına verdiği destek dolayısıyla tebrik etmek istiyorum.

Yenemiyorsan yenilme bir felsefedir. Futbol literatüründe de vardır. Biz de neden bunu sık kullanıyoruz, takımımızın sezon başından bu yana gelişimdeki yavaşlama ve toplumla takımı bütünleştirme anlamında kaybedilmeyen her maç seviyeyi yukarıya taşıyacaktır. Belirleyici olan her zaman oyuncu yapısıdır.

Bir teknik adam oyuncusunu analiz ederken, özellikle toplum önünde olumlu yanları hariç değerlendirmek sağlıklı olmaz. Oyuncular üzerinde fazlaca rotasyon yapma düşüncemiz yok. Maç içerisindeki rotasyonlar stratejiktir. Adrian ve Malouda’nın santrafora geçmeleri gibi. Orada başarılı olma olasılıkları yüzde otuzdur. Ama oyuncu kadromuz buna yönlendiriyor bizi. Oyuncularım ellerinden geleni yapıyor ve memnunum.

Kırmızı kartı ağır buldum. Mustafa yapı olarak sert bir adam değildir. Hamlesini yaparken rakibe dirsek vurmak istediğini düşünmüyorum. Hakeme katılmıyorum ama saygı duyuyorum.”