1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Herkes konumunu bilecek!'
'Herkes konumunu bilecek!'

'Herkes konumunu bilecek!'

'Herkes konumunu bilecek!'

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail ile yeniden normalleşen ilişkiler konusunda asıl muhataplarının Gazzeli Müslümanlar olduğunu söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail ile yeniden normalleşen ilişkiler konusunda getirilen eleştirilere cevap verdi. Tayyip Erdoğan 40 yıl önce düşünüyorsa İsrail konusunda bugün de aynı görüşlerini sürdürdüğünü söyleyen Erdoğan, bazı STK'ların tavırlarıyla ilgili olarak da "Herkes yerini, konumunu bilecek" diye konuştu.

 

Erdoğan, dün İstanbul Dostluk Derneği tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen iftar programında önemli açıklamalar yaptı. Konuşmasında Irak'ta onlarca kişinin ölümüne neden olan saldırıya değinen Erdoğan, "Bu tür saldırılara hedef olan bir ülke olarak, Iraklı dostlarımızı kardeşlerimizi çok iyi anlıyoruz" diye konuştu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

 

"DAİŞ denilen terör örgütü, İslam'ın ve Müslümanların adını kullanarak aziz dinimizi ve mensuplarını hedef alan son dönemdeki en büyük şer örgütüdür. Bu örgütün İslam'la ve Müslümanlıkla en küçük bir ilişkisi yoktur. Tam tersine bu örgütün tek hedefi İslam'a ve Müslümanlara zarar vermektir.

 

'GELİN BU YANLIŞTAN DÖNÜN'

 

DAİŞ ve PKK içinde yer alan ve hala bu örgütlerin gerçek yüzünü görememiş kişilere sesleniyorum. Gelin bir an önce bu yanlıştan dönün. Kendi inancınızın mensuplarına, kendi milletinize, kendi ülkenize zarar vererek elde edebileceğiniz hiçbir şey yoktur, olamaz.

 

'KUSURA BAKMASINLAR, HERKES YERİNİ BİLECEK'

 

Tayyip Erdoğan 40 yıl önce nasıl düşünüyorsa bugün de aynı şekilde düşünüyor. Haklı davamızdan asla taviz vermedik.

 

Bizim atacağımız adımlarda asıl düşündüğümüz Gazzeli kardeşlerimizdir. Heniye’dir, Meşaldir, Abbas’tır. Muhatabımız bunlar. Bunun dışındakiler bizim için teferruattır. Kusura bakmasınlar, herkes yerini, konumunu bilecek.

 

Bizim Filistin'de, Gazze'de ne yaptığımızı oradaki kardeşlerimiz çok iyi bilir. Bunu kimseye de bizim buralardan mikrofonlarla meydanlardan anlatmamıza gerek yok. 'Şunu, şunu yaptık' demeye gerek yok. Biz 'at denize balık bilmezse Halik bilir' anlayışıyla yola devam ediyoruz ve bundan sonra da böyle devam edeceğiz."