1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Heyecan dorukta!
Heyecan dorukta!

Heyecan dorukta!

Acaba bakanımız kim..?

A+A-

Trabzon heyecanla bekliyor.

Trabzon’un 61. Hükümette bakanı kim olacak..?

Ankara kulislerinde ibre, Erdoğan Bayraktar’dan yana.

Bakan Özak dün bakanlıkla ilgili bir değerlendirmede bulundu “İlahi adalet “dedi.

Bakanlığına kesin gözü ile bakılan Erdoğan Bayraktan ise “Başbakanımız ustalık kabinesini ustaca atayacak” yorumunu yaparken, Ak Parti İl Başkanı Adnan Günnar “Her şeyi Başbakanımız biliyor. Dün akşamki MKYK toplantısında istişare ile bakanlar kurulu belirlendi. Bizde sizin gibi merak içindeyiz” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu gün saat 12.00’de Çankaya Köşkü’ne çıkarak, yeni Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanı Gül’ün onayına sunacak.


Başbakan Erdoğan’ın saat 13.00’te bir basın toplantısı düzenleyerek yeni Bakanlar Kurulu’nu açıklaması bekleniyor.


Bozdağ Başbakan Yardımcısı olabilir


Eski Yozgat Belediye Başkanlarından Cemil Çiçek’in TBMM Başkanı seçilmesinin sevincini yaşayan Yozgatlılar, bu gün de AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ın bakan olup olmayacağının merakını yaşayacak. Bozdağ’ın bakan olması hâlinde, bu heyecanlı bekleyiş, yerini ikinci bir kutlamaya bırakacak.


Gazeteci Ömer Şahin’in tahmini


Kanal A’da yayınlanan “Görüş Farkı” programının yapımcısı gazeteci Ömer Şahin’e göre, Adalet Bakanı yine Sadullah Ergin olacak. Gazeteci Şahin, twitter mesajında, “Bekir Bozdağ, Başbakan Yardımcısı gibi…” diye yazdı.


Faruk Çelik Tarım Bakanı olabilir