1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hiddink'e göre: Sürücü koltuğundayız!
Hiddink'e göre: Sürücü koltuğundayız!

Hiddink'e göre: Sürücü koltuğundayız!

"Neler söyledi"

A+A-

Hiddink, canlı yayında ilk olarak yöneltilen “Halen sürücü koltuğunda mıyız?” sorusuna şu yanıtı vererek sözlerine başladı;

“Tabii ki salı günü oynayacağımız Azerbaycan maçından galibiyetle ayrılırsak ve Almanya’nın Belçika maçında kazanacağını tahmin edersek bu skorların da bizi play off’a götüreceğini söyleyebilir. Bir sürpriz yaşanmayacaktır”.

Daha fazlasını yapabileceğimizi de ifade eden Hollandalı teknik adam, “Daha önce basın toplantısında birkaç kişi beni karamsar olmakla suçlamıştı ancak ben gerçekçi bakış açısıyla bakmıştım. Daha fazlasını nasıl yapardık; ilk yarıda 1-2 pozisyonu gole çevirseydik daha fazlasını yapmış olacaktık” dedi.

Türk oyuncuların fiziksel eksikliği olduğunu vurgulayan Hiddink; “Almanya gibi dünya klasında takımlarla oynadığınız zaman taktiksel disiplinden kopmayacaksınız. 2. golde Neuer’in uzun pasında bizim defansımızın yakalandığı hal gerçekten de kötü bir haldi. Alman oyuncular iyi şekilde antrene olmuş durumdalar, fit durumdalar. Bu tür rakiplerle karşılaşınca sizin de öyle olmanız lazım. Bizim bu konularda sıkıntımız var” diye konuştu.

“Bizim oyuncularımızın da Almanya’ya karşı oynayacak gücü var elbette” diye devam eden Hiddink, sözlerini şöyle sürdürdü; “Almanya’ya karşı oynayabiliriz ama fiziksel özelliklerden dolayı bu günü yaşadık. Umarım play off’a gidersek, 1-2 mayısta uzun bir kampımız olacak. Bu kampta işin fiziksel yönüne değinip, oyuncularımızı fiziksel olarak daha iyi duruma getireceğiz. Bu yüzden de gerçekten Mayıs 1-2-3’ünde hazırlıklarımız başlamalı”.

Selçuk’u oyundan alması konusunda ise Hiddink, 1-0 mağlupken Selçuk’un sahada kalabileceğini ancak daha atak bir oyuncuya ihtiyaçları olduğunu söylerken, “Türkiye’nin genç yeteneklere şans vermesi konusunu dile getirmiştik. Biz de bu yönde bir değişiklik yaptık” dedi.

Arda’nın oyundan alınmasının ardından tepkisi olup olmadığı konusuna açıklık getiren Hollandalı teknik adam; “Arda oyundan çıkarken, soyunma odasına gidip gidemeyeceğini sordu. Aslına bakarsak Arda’nın değişikliği normaldi. Salı günü maçımız var ve oyuncumu korumak istedim. Tabii oyuncuların sinirlilik durumunu da oyunun doğru dakikasına yönlendirmesi, bizim için daha iyi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Son maçlar öncesi endişelenmenin olağan bir şey olduğunu da belirten Hiddink; “Türk milli takımı Azerbaycan takımını evinde yenemiyorsa, finallerde de yer almayı hak etmiyor demektir” dedi.