1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Hızır Aktaş yatılı öğrencilerle buluştu
Hızır Aktaş yatılı öğrencilerle buluştu

Hızır Aktaş yatılı öğrencilerle buluştu

Hızır AKTAŞ: “Eğitim ve Öğretim, Hayatın Her Anını İçine Alan Bir Süreçtir.”

A+A-

Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, çalışmalarını mesai saatleri dışında da tüm hızıyla sürdürüyor. Ders saatleri içerisinde okul ziyaretlerinde bulunan Müdür Aktaş, ders saatleri dışında ise pansiyonlarda kalan öğrencilerle bir araya geliyor. Son olarak Trabzon Fen Lisesi ve Ortahisar Gazi Anadolu Liselerinin pansiyonlarındaki yatılı öğrencilerle buluşan Aktaş,  yoğun sınav programlarında onların isteklerini dinleyerek öğrencilere moral verdi.

 

 

“Eğitim Öğretimde Mesai Saati Mefhumu Olmaz.”

 

Eğitim ve öğretimin, hayatın her anını ve dönemini içine alan bir süreç olduğunu dile getiren Aktaş: “Bizim mesuliyetimiz, görevimiz öğrencilerimizi sadece ders saatleri içerisinde eğitmekle sona ermiyor. Hayatın her anında onlara rehberlik etmeli ve yol göstermeliyiz. Öğretmenlik budur.” şeklinde konuştu.

 

Yapılan ziyaretlerden son derece memnun kalan öğrenciler ise, “İl Milli Eğitim Müdürü’müzün bizleri görmeye gelerek isteklerimizi büyük bir içtenlik ve özveriyle dinlemesinden son derece memnun kaldık. Bu durum bizi ayrıca motive etti.” ifadelerini kullandılar.