1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hollanda'ya cuma gününe kadar süre verdi!
Hollanda'ya cuma gününe kadar süre verdi!

Hollanda'ya cuma gününe kadar süre verdi!

Hollanda'ya cuma gününe kadar süre verdi!

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin bağımsız üyesi Hüseyin Avni Sipahi, Hollanda'ya cuma gününe kadar süre verdi. Sipahi, eğer Hollanda özür dilemezse sarı holştayn ineğinden birisini kesip kavurma yaparak meclis üyelerine dağıtacağını söyledi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin bağımsız üyesi Hüseyin Avni Sipahi, Hollanda'nın skandal tavrını protesto için çiftliğinde bulunan 20 holştayn ineğinden birisini kesip kavurma yaparak meclis üyelerine dağıtacağını söyledi.

 

Sipahi, yaptığı açıklamada, aslında bunun bir makam meselesi değil, vatan meselesi olduğunu belirtti.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda hükümeti ve devleti için bir tehdit oluşturmadığını dile getiren Sipahi, buna rağmen ülkeye alınmamalarını içine sindiremediğini kaydetti.

 

FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in sınır dışı edilmediği bir dünyada, iki tertemiz bakanın bu muameleye maruz kalmasının kamuoyunu rencide ettiğini vurgulayan Sipahi, kendisinin de bunun için tepkisini ortaya koyduğunu aktardı.

 

FİKRİNİ DEĞİŞTİRDİ: SON 72 SAAT

 

Hollanda ineğini bahara doğru keseceği yönünde bir açıklamada bulunduğunu, kamuoyundan gelen tepkiler üzerine fikir değiştirdiğini dile getiren Sipahi, şunları söyledi:"Atların ezdiği, itlerin ısırdığı vatandaşlarımıza sarı ineği keserek görüntülü bir mesaj vermeyi düşünüyorum. Bugün yetiştiremedik, cuma günü keseceğiz. Cuma günü, etini burada dağıtacağız. Ancak Hollanda hükümeti özür dilerse, sarı holştayn ineğimiz kesilmekten kurtulabilir."