1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Hürriyet tamam mı?
Hürriyet tamam mı?

Hürriyet tamam mı?

Hürriyet ile anlaşma sağlandı mı...

A+A-

Süper Lig’de ilk yarının sona ermesiyle teknik direktör Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda transfer temaslarına geçen Trabzonspor, yabancı oyuncuların yanında yerli transferine de önem veriyor.

 


Özellikle Didier Zokora’nın Afrika Kupası’na gidecek olması ve kaptanı olduğu Fildişi Sahilleri’nin finale kadar yükselmesi beklendiği için alternatif arayan Bordo-Mavililer, uyum sorunu yaşamayacağı düşüncesiyle Hürriyet Gücer’i listeye almıştı.

 

Sadece Süper Lig’de 205 maçlık tecrübesi bulunan orta saha oyuncusunun Ankaragücü’nden ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken, tarafların büyük ölçüde mutabakat sağladığı bildirildi. Fırtına’nın teknik patronu Güneş, Aykut’tan yeteri kadar yararlanamadığı ve Sapara’nın da yabancı kontenjanı nedeniyle sıkıntı yarattığı gerekçesiyle takımdaki yerli oyuncu sayısını arttırmayı düşünüyordu. Kulübü alacaklarını ödemezse Hürriyet Güçer, kulübü tarafından alacakları ödenmezse, yarın sözleşmesini tek taraflı olarak fesh edecek ve böylece Trabzonspor Yönetimi, bonservis bedeli ödemeden bir transfer daha gerçekleştirmiş olacak.