1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. İbrahim Hacıosmanoğlu sonunda patladı!
İbrahim Hacıosmanoğlu sonunda patladı!

İbrahim Hacıosmanoğlu sonunda patladı!

Kimden özür diledi, kime ateş püskürdü? İşte o açıklamalar…

A+A-

 Dün akşam yaptığı açıklamaların ardından hedef tahtasına koyulan Hacıosmanoğlu daha fazla dayanamadı!

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kadınlara yönelik kullandığı ifadeler nedeniyle özür diledi. Açıklamasında HDP lideri Demirtaş'a sert sözlere yüklenen Hacıosmanoğlu "Körpe kız çocuklarını dağlara çıkarıp, terörist yapıyorlarsa; vicdanları sızlamıyor mu? Selhattin Demirtaş gitsin siyasi olaylarını, siyasi mecralarda yapsın. Benim adım da, Trabzonspor’un adı da ona büyük gelir!"

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, CNN Türk canlı yayınında Gaziantepspor maçı sonrasında tepki gören sözleri için yeni açıklamalarda bulundu.

Kadınlardan tepki gören, "Gerekirse adam gibi ölürüz, kadın gibi yaşamayız" sözlerine açıklık getirmeye çalışan Hacıosmanoğlu, "Karadeniz'de bir mecaz vardır. Bunu herkes bilir. Kadın gibi değil, adam gibi yaşarız deriz. Bunu derken kadınları aşağılamak bizim haddimize mi? Beni doğuran anne ve çocuklarımı doğuran da bir kadın. Kendine malzeme arayanlar başka kapıya gitsinler. Alınan üzülenler varsa bundan kahrolurum, bin kere özür dilerim. Beni doğuran annem de bir kadın, çocuklarımın annesi de bir kadın. Tüm kadınlara saygım var. Mecazi anlamda söylenen bir sözdür. Kadınlara karşı aşağılama olması ahlak dışı bir sözdür. Bu bize yakışmaz. Samimi olarak benim sözlerimden incinen bütün hanımefendilerden özür dilerim. Art niyetli olarak bunu kullanan, milletvekili de olsa, özür dilemiyorum" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da, Hacıosmanoğlu'nun kadınlar hakkında söylediği sözler için büyük eleştirde bulunmuştu.

İŞTE HACIOSMANOĞLU'NUN CANLI YAYINDA SÖYLEDİĞİ O SÖZLER;

"Ben bir spor kulübü başkanıyım. Şahsi bir meselem değil, milyonlarca Trabzonspor sevdalıları için konuşuyorum. Sezon başından bu yana yenilen haklarımız ortada… Bu kadar büyük bir camiaya zülmetmenin kimseye hakkı yok. Bu şehir küçümsenecek bir şehir değil. Biz Trabzon'da oynanan maçlarda olaylar çıkmasın diye elimizden geleni yapıyoruz."

"Söylediklerimi bugün çarpıtıp çarpıtıp yayınladılar. Dün sportif olarak konuştum. Bugün milletvekilinden tutun, genel başkanlarına kadar; sanki başka işleri yokmuş gibi bu olay hakkında konuşuyor."

"KARADENİZ'DE MECAZİ CÜMLELER VARDIR"

"Ben Karadenizliyim, Karadeniz'de yaşıyorum. Bizim kullandığımız mecezai cümleler vardır. Oradaki kadın örneği aşağılamak için değil. Benim annem de kadın, benim çocuklarımı da doğuran da kadın… Bir insan nasıl öyle bir cümle kullanır ki? Benim sözlerim hakkında konuşan hanımefendiye bir şey demiyorum. Yarası olan konuşur."

"KADINLARDAN ÖZÜR DİLİYORUM"

"Benim sözlerimden alınan, üzülen kadınlardan özür diliyorum. Ben her zaman özür dilemiyorum. Bu ilktir! Türkiye'deki bütün kadınlara büyük saygım var. O sözler, bizim mecazi anlamda söylediğimiz bir sözdür. Bu zaten benim karakterime yakışmaz. Ben rahmetli anneme de, eşime de saygısızlık etmişim olurum."

DEMİRTAŞ'A SERT SÖZLER: "KÖRPE KIZLARI DAĞA ÇIKARIP…"

"Biz hür yaşıyoruz. Kadınlara o kadar önem veriyoruz, körpe kız çocuklarını dağlara çıkarıp, terörist yapıyorlarsa; vicdanları sızlamıyor mu? Biz adam gibi yaşadık, adam gibi konuşuyoruz. Selhattin Demirtaş gitsin siyasi olaylarını, siyasi mecralarda yapsın. Benim adım da, Trabzonspor'un adı da ona büyük gelir!"

"Bir kulüp başkanı kolluk kuvvetlerinin olduğu yerde insanları nasıl alıkoyabilir? O kadar kalabalığın olduğu yerde hakemler nasıl dışarı çıkabilir zaten? Ben arkadaşlarıma, "Hakemlere çay-kahve ve yemek verin" dedim. Güvenlik sağlanınca da dışarı çıktılar zaten. Dün gece stadın oradaki insanlar sinir olarak çok dolmuş durumdaydı."

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ BU KADAR ACİZ Mİ YA?"

"Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, kulüp başkanını arayacak da müsaade isteyecek. Türkiye Cumhuriyeti bu kadar aciz mi ya? Böyle bir şey olabilir mi yani? Ben Federasyon başkanını da MHK başkanını da ayrı tuttum bu işlerden… Farklı oyunlar oynanıyor. Zaten Trabzonspor'un şike olayından dolayı şampiyonluğu elinden alınmış, tüm şehir dolmuş içinde… Bu olaylar neden Trabzonspor'a yapılıyor? Bu oyunlar bu şehirde yapılıyorsa, manipülasyonlar oluyor."

"Fenerbahçe maçında da olaylar oldu. Biz o gün de mücadele ettik ki kimse zarar görmesin diye çaba harcadık. Fenerbahçe de o gün geç çıktı. Cumhurbaşkanı'nın bizi aradığı yalandır."