1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. İçimi ısıtmadı!
İçimi ısıtmadı!

İçimi ısıtmadı!

Halil Şanlı yazdı...

A+A-

Trabzonspor uzun bir aradan sonra Fenerbahçe'yi deplasmanda mağlup etme fırsatını değerlendiremedi. Bordo Mavililer için sorgulanması gereken, ilk kırk dakikadaki görüntüydü.

Trabzonspor maçın ilk devresinde sahada yoktu. 40. dakikaya kadar  doğru oyuncu  dağılımı ve yerleşimi olmadığı gibi iki pas yapmayı  dahi beceremedi Bordo Mavililer. Savunmadaki beklerin oyuna katkısı olmadığı gibi, orta alanda başı boşluk dikkatlerden kaçmadı. Dikine pas yapılamadı, tempo artırılamadı. Kanatlardaki oyuncular Olcay, Castillo oyuna  hiç giremedi. Buna karşın Fenerbahçe çok mu iyiydi? Tabi ki hayır! Ev sahibi takımda tempoyu  yükseltemedi. Önce  Onur,  sonra hakemin zincirleme faciası neticesinde  bir gol bulup devreyi  önde kapatmaları,  tamamen  oyun  şanslarıydı. Topla daha çok oynamış gözükseler de,  'aman aman' bir pozisyon bulup, saç baş yoldurtmadılar. Tempoyu artıramadılar. İsmail Köybaşı ,  biraz da Lens  Trabzonspor'u zaman zaman  rahatsız etti. Hepsi bu. Yani ilk devre iki büyük takıma yakışır bir futbol kalitesine şahit olamadık. Trabzonspor'un; temposu düşük Fenerbahçe karşısında,  koca  ilk yarı  boyunca  neden bu denli kötü olduğu iyi irdelenmeli.

Maçın 40. dakikasında;  ne zaman ki   Ersun Yanal oyun içine müdahale etti, Trabzon kendine geldi. Bero'nun sağ çizgiye çekilmesi, Yusuf'un gerçek yerinde tek başına ve daha rahat kalması, Castillo'nun ne hikmetse o dakikadan sonra oyunun içine girmesinin ardından,  konuk Fırtına kendine gelmeye başladı.  İkinci devrenin başında da Durica'nın savunmaya  alınıp, Medjani'nin orta sahaya geçmesi ile yapılan ikinci müdahale de Bordo mavililere pozitif  yansıdı. Ve aynı görüntü ikinci devre devam etti. Enfes bir Bero golünden sonra Trabzonspor,  yine oyunun hakimi ve pozisyonları bulan  taraftı. Fenerbahçe ise oyundan  çabuk düştü.   Sarı lacivertlilerde  orta saha teslim olurken,  İsmail'in de kanatta oyundan düşmesi, diğer kanattaki  Hasan Ali'nin hücuma hiç bir katkı veremeyişi, ev sahibini  çok müşkül durumlara düşürdü. Sarı lacivertlilerin çokça boş alan bıraktığı Trabzonspor'da,  eğer son vuruş becerisi gösterilebilmiş olsaydı ya da final paslarında doğru tercihler yapılabilmiş olsaydı,  galibiyet  çok rahat elde edebilirdi.

Netice itibarı ile Trabzonspor ve Fenerbahçe arasındaki maçın hiç bir şeyi içimi ısıtmadı. Doyurmayan futbol, kopuk kopuk görüntüler, hakemin ofsayttan attırdığı gol, Onur'un inanılmaz hatası,  tribünlerde az sayıda  ve sönük taraftar ! Hepsini topladığınızda Bero'nun enfes golü hariç futbol adına yavan bir gece yaşadık.  Bordo Mavili gönüller adına en üzücü  olansa,  Karadeniz ekibinin  bu kadar  kötü bir Fenerbahçe'yi  uzun bir  aradan sonra yenme fırsatını tepmiş olmasıydı.