1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İçişleri Bakanlığı ölü sayısını açıkladı!
İçişleri Bakanlığı ölü sayısını açıkladı!

İçişleri Bakanlığı ölü sayısını açıkladı!

Şok eden rakam!

A+A-

 İçişleri Bakanlığı Ankara'daki patlama ile ilgili ilk açıklamayı yaptı. 47 ölü 126 yaralı var. Bakanlık 2 ayrı patlama olduğunu belirtildiği açıklamada patlamanın neden olduğunun tespit edilemediği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan basın açıklaması

İçişleri Bakanlığı yaşanan patlamalar sonrası resmi internet sitesinden yaptığı basın açıklamasını duyurdu.

"10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garından Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur.

KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir.

Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 47 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir.

Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."