1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. İftarda fındığı konuştular
İftarda fındığı konuştular

İftarda fındığı konuştular

Ferrero Uluslararası Fındık Şirketi Ceo’su Orhan Veli Oltan fındığı ucuz fiyattan satın almak gibi bir düşüncelerinin olmadığını ifade ederek , “İddia edildiği üzere fındığı en ucuz fiyattan satın almak hiçbir suretle bizim amacımız olamaz. Hepimizin aynı

A+A-

Ferrero Grubu Oltan Gıda, iftar yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi. İftar yemeğine ev sahipliğini Ferrero Uluslararası Fındık Şirketi Ceo’su Orhan Veli Oltan ve Oltan Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Güngör Köleoğlu yaptı. Yemekte Ferrero Sürdürülebilirlik Direktörü Aldo Cristiano da yer aldı.

 

Ferrero Uluslararası Fındık Şirketi Ceo’su Orhan Veli Oltan yaptığı konuşmada, en büyük önceliklerinin yüksek kalite fındık üretiminde sürdürülebilirliğin sağlanması olduğunu ifade ederek “Ferrero ürünlerinin olmazsa olmazı Karadeniz’in özenle seçilmiş fındığıdır. Bu sebepledir ki bizim en büyük önceliğimiz yüksek kalite fındık üretiminde sürdürülebilirliğin sağlanması ve Türk fındığının dünya pazarlarında hak ettiği yeri almasıdır. Amacımız Türk fındığının kalitesini arttırmaktır. İddia edildiği üzere fındığı en ucuz fiyattan satın almak hiçbir suretle bizim amacımız olamaz. Fındık fiyatının düşük olması üreticinin ilgisini azaltıp, tarım arazilerinin verimliliğini düşürecektir. Biz Ferrero Grubu olarak sektörün sorunlarını birlikte tartışmaya ve ortak çözümler üretmeye her zaman hazırız. Hepimizin aynı gemide olduğunu unutmamalı, ülkemizin üreticimizin, Türkiye ekonomisinin faydasını gözeterek fiyatta istikrarın sağlanması, iyi tarım uygulamalarını destekleyerek kalitenin ve verimliliğin artması için el ele vermeliyiz” dedi.

 

Daha sonra söz alan Ferrero Sürdürülebilirlik Direktörü Aldo Cristiano ise bugüne kadar 35 bin çiftçiye ulaştıklarını kaydederek, “Fındık üreticilerine ulaşarak iyi tarım uygulamalarının yanı sıra iyi sosyal uygulamaların da teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışıyoruz. Ferrero ‘Değerlı Tarım Projesi’ kapsamında fındık üreticileri ve fındık işçilerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi amacıyla bir dizi faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar 35 bin çiftçiye ulaştığımız eğitimlerin yanı sıra düzenlediğimiz farkındalık kampanyaları ve etkinliklerle 182 köyde 12 bin çocuğa ulaşarak çocuk işçiliğine dikkat çektik” diye konuştu.