1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. İhanetler ve Saçmalıklar
İhanetler ve Saçmalıklar

İhanetler ve Saçmalıklar

Halil Şanlı olayları yorumladı...

A+A-

 Nedir arkadaşlar, derdiniz nedir? Kimse aptal değil! Her şey görünüyor! Hesabı neden bu kadar uzun tuttunuz? Kimin kimle hesabı varsa formayı çıkarıp, gitsin başka mecrada hesabını görsün!

Bir takım düşünün, maçların ama istisnasız her maçın son yarım saat ya da 20 dakikasında rakibi boğuyor. Kendini buluyor! Bu kaçıncı maçtır böyle. Başkalarını bilmem ama ben bunu dikkatle takip ediyorum. İlk bir saat ‘yat aşağı’ son yarım saat gerçek kapasitesini ortaya koyma gayreti! Yani ‘elimizden geleni yaptık’ izlenimi veriyorsunuz öyle mi? Başkalarını bilmiyorum ama bir çoğumuz yutmuyoruz! Adam olun adam! İnsan olun! Ya da defolun gidin! Kazandığınız paralar haramdır haram. Trabzonspor taraftarının hepsine sesleniyorum. Takım içi hesaplaşma aynen devam ediyor. İyi niyetli birkaç oyuncu forma için, işi için mücadele ediyor. Hepsi bu! Yazıklar olsun!

Siz  ey Trabzonspor teknik heyeti! Sizlere  seslenmek istiyorum. Oynama kardeşim. Bu takımla iki de bir oynama! Yeter! İşini adam gibi yap! Cardozo ve N’Doye yedek, Deniz sahada! Yok, N’Doye hastaymış, yok Cardozo şöyleymiş! Geç bunları hocam. Alma o zaman kadroya! Geldiğinizden beri Cardozo- Mehmet ikilisini soğuttunuz!  Siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz? Deniz bizim oyuncu olabilir. Fakat bir Cardozo’nun kramponu olamaz. Buldunuz bunuyorsunuz! Ne istiyorsunuz bu adamdan? Yok durarak oynuyormuş! Vay anasını! Sistemini ona göre değiş o zaman. Antep gibi takımlara karşı bile içeride tek forvet oynamak kanun mu? Çift oynarsan puan vermeyecekler mi? Bırakın Cardozo’nun yakasını. Avrupa’nın en iyi gol vuruşu, en teknik, en zekası yüksek forvetini yedek kulübesinde çürütmek ayağına sıkmaktan başka hiçbir şey değildir. Takımda bu kadar oyuncu dökülürken ‘ Cardozo  sisteme uymuyor’ öyle mi? Sistemini de, düzenini de Cardozo üzerine kurmak zorundasın. Adamın her vuruşu her pası zeka kokuyor. Karakter dersen müthiş. Ne istiyorsunuz? Bakın tehlikeli yoldasınız. Cardozo, Mehmet Ekici gibi değerleri birkaç dandik adam yüzünden bu takımdan soğutmanın size hiçbir faydası olmaz.

Hakemlere gelince! Ne diyeyim? Sizin içinizden geçenlerin hepsini ben de aynen tasdik ediyorum. Daha ne diyeyim? Trabzonspor TFF nezdinde yerlerde sürünüyor. Olay bu kadar basit. Nasıl güçlü olsun ki?  Oyuncusunu ayartan, hakeme ‘yak Trabzonsporu’ baskısı kuran bölük pörçük bir camia olursa, nasıl güçlü olunsun ki? Siz böyle olursanız, Aziz boş durur mu? Trabzonspor, oyuncusundan eski yöneticilerine, hakemlerden TFF yönetimine kadar sabote ediliyor. Bunu aklınıza yazın. Adınız gibi yazın hem de! Yönetim diye bir mefum kalmadığı için güneşin doğması artık çok zor görünüyor