1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İhramla gitti takım elbiseyle döndü
İhramla gitti takım elbiseyle döndü

İhramla gitti takım elbiseyle döndü

Geçtiğimiz hafta umreye giden Mehmet Ali Ağca, bugün Suudi Arabistan Havayolları'na ait bir uçakla İstanbul'a geldi.

A+A-

Gazeteci Abdi İpekçi'nin öldürülmesine hüküm giyen ve cezasının infazını tamamlayarak serbest kalan Mehmet Ali Ağca umreden döndü.


Umre dönüşü beklediği pasaport kuyruğunda bir asker gibi esas duruşuyla dikkatleri çeken Ağca, elindeki Kuran-ı Kerim'i de bir gazeteciye verdi

Pasaporttan geçişi sırasında polisin Ağca'yla ilgili amirlerine bilgi vermesi dikkat çekerken Ağca'yı tanıyan iki kadın turistte fotoğraf çekti.,

Pasaport kontrolünden sonra polis tarafından kısım amirliğine götürülen Mehmet Ali Ağca'nın burada zorunlu olduğu adres tespiti için form doldurduğu bildirildi.

BİRÇOK ARKADAŞI ÇIKIŞTA KARŞILADI

Ağca gazetecilere kendi yazdığı bildiriyi dağıttı. Ağca "Mekke Hutbesi" başlıklı bildiri de ABD Başkanı Obama'yı, Papa Ratzinger'i, krallar ve kraliçeleri Müslümanlığa davet ederken Rus insanının da Müslüman olabilceğini ve Başkan Putin'in Müslüman olduktan sonra ise dünyanın enerji kaynaklarına Müslümanların hükmedebileceğini belirtti. Ağca'yı Atatürk Havalimanı'nda çıkışta çok sayıda arkadaşı karşıladı.Yakınlarından bazıları basın mensuplarının görüntü almasını da engellemek istedi.