1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İhsanoğlu Sivas'ta konuştu
İhsanoğlu Sivas'ta konuştu

İhsanoğlu Sivas'ta konuştu

Cumhurbaşkanı dayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim gezileri kapsamında bugün Sivas'a geldi.

A+A-

Havayolu ile kente gelen İhsanoğlu'nu havalanında CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir ile CHP, MHP ve BBP il başkanları ve partililer karşıladı. Davul-zurna eşliğinde halaylar ile karşılanan İhsanoğlu, davulcu ve zurnacıya burada ayrı ayrı 50'şer lira bahşiş verdi. Daha sonra seçim otobüsüne binerek kent merkezine hareket den Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İnönü Bulvarı ve Atatürk Caddesi güzergahı üzerinden şehir turu atarak kendisine sevgi gösterisinde bulunanları selamladı. İhsanoğlu daha sonra kent merkezi yakınlarında bulunan ve Alevi-Sünni vatandaşların bir arada yaşadığı İşhan Köyü'ni ziyaret etti.

Köy ziyareti sırasında otobüsten inen İhsanoğlu, buğday tarlası biçmekte olan bir biçerdövere binerek poz verdi. Dahassonra elleriyle buğday başaklarını ovalayarak tanelerini çıkararak havaya savurdu. Köylülerle selamlaşan İhsanoğlu'na burada ayran ikram edildi. Daha sonra Alibaba mahallesi güzergahını kullanan İhsanoğlu, Mevlana Caddesi güzergahından Sivas Valiliği'ne geldi. İhsanoğlu'nun otobüsü ile diğer rakibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın otobsününü yan yana gelmesi dikkat çekti. Valiliğe geçen İhsanoğlu, makamında Vali Alim Barut'u ziyaret ederek, Şeref defterini imzaladı. Vali Barut, kentle ilgili beliler verdi. Valilik binası yanında bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim otobüsünden bu sırada müzik yayını yapılınca İhsanoğlu taraftarları duruma tepki gösterdi.

HESABINI SORACAĞIZ

Sivas Olayları ile ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu'nun yayınladığı rapor da sorulan İhsanoğlu, "Herkesin kusuru var orada. En başta yöneticilerin. Ben o günlerde buraya gelen milletvekilleri ile konuştum. Meclis o zaman bir heyet kurdu. DDK tespitlerine katılmamak mümkün değildir. Ama şimdi gereğini yapmak gerekir. İnşallah seçimlerden sonra biz gereğini yapacağız." diye konuştu.