1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "İktidara En Hazır Parti Cumhuriyet Halk Partisidir"
"İktidara En Hazır Parti Cumhuriyet Halk Partisidir"

"İktidara En Hazır Parti Cumhuriyet Halk Partisidir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu, partisinin "iktidara en hazır parti" olduğunu savundu.

A+A-

Canalioğlu, partisinin Akçaabat İlçe Başkanlığında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin CHP iktidarına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ortaya koydukları projelerle ve milletvekili adalarıyla "iktidara en hazır parti olduklarını" ifade eden Canalioğlu, "Ülkemizde birlik ve beraberliği sağlama, kalkınmada eşit bir zenginlik ortaya koyma noktasında mutlaka birbirimize sahip çıkıp 12 Haziran'da iktidar olmak durumunda olduğumuzu biliyoruz. Çünkü biz aynı zamanda da halkın umuduyuz. Halkın umudu olan sayın Kılıçdaroğlu'nu iktidara getirmek hepimizin görevidir" dedi.

AK Parti'nin iktidara gelirken verdiği vaatleri tutmadığını iddia eden Canalioğlu, şunları söyledi:

"2002 yılında AK Parti iktidara nasıl geldi, hangi vaatlerle geldi? Yasaklar, yolsuzluklar, yoksulluklar. Bu üç şeyden 9 yıl içerisinde hangisi kalktı? Kalkmadığı gibi artık ülkemizde düşünce özgürlüğünden tutun da her türlü konuşmalarımıza karşı bir baskı altındayız. 'Yoksulluğu önleyeceğiz' dediler, 9 yıl içerisinde 12 milyon 715 bin yoksul ortaya çıkmıştır. Bu devletin resmi kayıtlarına dayanan bir tablodur. 'Yolsuzluğu çözdük' diyorlar. Yol yaparak bunu da böyle esprili bir şekilde geçiştirmeye çalışıyorlar. Yolsuzluk demek yalnızca yandaşları zenginleştirmek demek değildir. Aynı zamanda ülkemizin çeşitli kurum ve kuruluşlarının yabancılara satılması da bir yolsuzluktur. 9 yıl içerisinde ülkeyi ne hale getirdiklerini, nasıl bir karanlık tablo ortaya koyduklarını görüyoruz. "

Canalioğlu, partisinin "Aile Sigortası" projesinden söz ederek,

"Kadınlarımıza verilecek bu para aynı zamanda o ülkede, o kentte bir ekonomik katkı sağlayacaktır. 600 lirayı alan kardeşimiz gidecek kendi istediği ürünü alacak, onların gönderdiği makarnaya muhtaç olmadan. Bakkaldan alacak, bir hareketlilik ortaya koyacak. Bakkal sattığı ürünü yerine koymak için büyük marketlere gidecek, marketler fabrikalara gidecek, fabrikalar çalışacak ve istihdamı yaratacaktır" diye konuştu.