1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. İL HIFZISSIHHA KURUL TOPLANTISI
İL HIFZISSIHHA KURUL TOPLANTISI

İL HIFZISSIHHA KURUL TOPLANTISI

İL HIFZISSIHHA KURUL TOPLANTISI Basın Açıklaması

A+A-

2014 yılı Şubat ayı İl Hıfzıssıhha Kurul Toplantısı 27 Şubat 2014 Perşembe günü saat 10:00 ‘da Valilik “B” toplantı salonunda Sayın Valimiz A.Celil ÖZ Başkanlığında gerçekleştirilecektir. Ülkemizde1-7 Mart tarihleri arası “Yeşilay Haftası”ve 11-17 Mart tarihleri arası “Tuza Dikkat Haftası” olarak icra edilmektedir.

İl Hıfzıssıhha Kurul ToplantısındaYeşilay Haftası ile ilgili olarak; tütün ve mamullerinin zararları, alkolün zararlı kullanımı,sigara kullanımı ve sigara bağımlılığının önlenebilir bir sağlık sorunu olduğu, Tuza Dikkat Haftası ile ilgili olarak ise, tuzun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri,tuz kullanımının azaltılması,tüm kurumlarımızda yiyeceklerle aşırı tuz alımının önlenmesi, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularınadikkat çekmek amacıylabilgilendirme yapılacaktır.

Ayrıca Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan personeller için bu yıl Yeşilay haftasında başlayacak ve 2015 yılı Yeşilay Haftasına kadar devam edecek olan “Sigarayı Bırakma Kampanyası” da Sayın Valimiz tarafından başlatılacaktır. Bir yıl boyunca sigarayı bırakmayı taahhüt eden kurum personelleri kurumlarınca takip edilecek olup, sigara bırakma konusunda başarı gösteren kurum personelleri önümüzdeki yıl Yeşilay haftasında düzenlenecek törenle Sayın Valimiz A.Celil ÖZ tarafından ödüllendirileceklerdir.


Dr.Köksal HAMZAOĞLU

Trabzon Halk Sağlığı Müdürü