1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. İlk ölüm haberi geldi
İlk ölüm haberi geldi

İlk ölüm haberi geldi

Bir kadın hayatını kaybetti.

A+A-

 

Çorum'da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle tedavi gören 48 yaşındaki Meryem Koçak hayatını kaybetti.

 

Dodurga İlçesi’ne bağlı Dikenli Köyü’nde oturanÿiki çocuk annesi Meryem Koçak, iddiaya göre geçtiğimiz Cuma günü halsizlik ve kanama şikayetiyle Dodurga İlçe Devlet Hastanesine götürüldü.

 

Yapılan müdahale sonrasında Koçak, evine gönderildi. Ancak Meryem Koçakın kanamaları artarak devam edince yakınları bir kez daha Dodurga İlçe Devlet Hastanesine götürdü. Bu kez doktorlar kene ısırmasına bağlı oluşan KKKA hastalığından şüphelenerek Koçak’ı Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk etti. Burada yapılan muayenede Koçak’ın vücudunda kene ısırmasına dair bir iz bulamadı. Ancak kadın KKKA şüphesiyle tedavi altına alındı. Yapılan tedaviye rağmen Koçak dün hayatını kaybetti. Koçak’ın kesin ölüm nedeninin yapılan tetkiklere göre laboratuvar sonucuyla belli olacağı belirtildi.

 

Öte yandan bu sabah cenazeyi almak için Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen Meryem Koçak’ın yakınları, iddiaya göre 8 saat boyunca İl Sağlık Müdürlüğünden gelecek ekibi bekledi.

 

Meryem Koçak’ın eşi İsmail Koçak, sağlık ekibinin geç gelişine tepki göstererek, "Bir oraya gönderiyorlar bir oraya gönderiyorlar. Bu adamlar neden bu saate kadar bekletiyorlar, bize neden eziyet ediyorlar? dedi.

 

Meryem Koçak’ın cenazesi İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerinin gözetiminde, yakınlarına teslim edildi. Koçak’ın cenazesinin Dodurga İlçesi’nin Dikenli Köyü’nde toprağa verileceği belirtildi.