1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. İlköğretim okulunu ateşe verdiler!
İlköğretim okulunu ateşe verdiler!

İlköğretim okulunu ateşe verdiler!

Terörist cenazesinden sonra olay çıkardılar...

A+A-

 Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir PKK'lının cenazesinin toprağa verilmesinin ardından olaylar çıktı. Yollara barikat kurup ateş yakan göstericiler, kendilerine müdahale eden polise taşla saldırdı. Bir grup gösterici ise Mezarlık Mahallesi'ndeki Gazi İlköğretim Okulu'nu ateşe verdi. Güvenlik güçlerince PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlarda öldürülen PKK'lı Orhan Akdoğan'ın cenazesi, öğle saatlerinde Yüksekova'ya getirildi. Cenazeden önce ilçede esnaf, kepenk açmadı. PKK'lının cenazesi, kalabalık bir grup tarafından eski mezarlıkta toprağa verildi. BARİKAT KURUP ATEŞ YAKTILAR 


Cenazenin toprağa verilmesinin ardından ilçe merkezine dönen bir grup, Cengiz Topel Caddesi'ne barikat kurup ateş yakarak PKK lehine slogan atmaya başladı. Bunun üzerine polis, göstericilerin dağılmasını istedi. Polisin uyarılarına taşla karşılık veren göstericilere polis, gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. 


Ara sokaklara kaçan göstericilerin bazıları, Mezarlık Mahallesi'deki Gazi İlköğretim Okulu'ndaki Türk bayrağını indirerek okulu ateşe verdi. İtfaiye ekipleri okuldaki yangına kısa sürede müdahale etti. Yangın sonucu okulun bazı sınıfları hasar gördü.