1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. İmza kampanyasını yanlış buluyorum
İmza kampanyasını yanlış buluyorum

İmza kampanyasını yanlış buluyorum

İmza kampanyasına Genç’ten büyük tepki. Genç, "Bu durum Trabzonspor’a zarar veriyor" dedi.

A+A-

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, imza kampanyasıyla Trabzonspor yönetimini devirmeye çalışmanın Bordo-Mavili camiaya zarar verdiğini savundu. Genç, bu hareketi yürütenlerin çok büyük bir yanlış yaptığını vurgulayarak şöyle konuştu: “Bir örgütte bir heyet yönetime seçilmişse, onun görev süresi kadar görev yapmasının tabii hakkı olduğunu söylüyorum. Bu tür kampanyalarla beraber Trabzonspor’a zarar veriyoruz...

Trabzonspor yönetimine karşı başlatılan imza kampanyasına Ortahisar Belediye Başkanı A.Metin Genç’ten büyük tepki geldi. Genç, "Bu durum Trabzonspor’a zarar veriyor" dedi. ‘Bu demokratik bir haktır’ diyenler için de yasada yeri varsa bir hak dayanaktan dolayıdır. Ama biz daha büyük bir menfaati hesap edip düşünmek zorundayız. Bu nedenle yanlış buluyorum. Yüzde yüz haklı olan bir camia bir arada değil ve hakkını aramakta zorlanıyor, güce karşı kendinden daha güçlü olanlarla mücadele ediyor. Yüzde yüz haksız olan bir camia bir arada ve rahatlıkla bu süreci götürüyor.

Neresinden bakacağım bu imza kampanyasına, olur mu böyle bir şey? Trabzonspor bizim en büyük orta değerimiz, en büyük menfaatimiz ve en büyük moral değerimiz. Siyaseten bile eleştiri bazen almış olmamıza rağmen bile Trabzonspor olunca hep onu kendi önümüze koyarak konuşmaya çalıştık ve konuşmaya devam ediyorum. Bu mücadele sona erinceye kadar da sıfatım, mevkim ne olursa olsun desteklemeye devam edeceğim.

Daha önceki dönemde Sadri Beyin verdiği mücadeleye kayıtsız şartsız destek verenlerdenim. Şimdi de biz, siz, hepimiz haklı olan bu mücadele sona erinceye kadar yönetim kim, başkan kim arkasında olmak zorundayız. Bu mücadele devam ederken bir taraftan imza kampanyasıyla beraber dinamit sıkıyoruz. Bunu kabul etmek mümkün değil. Yasada yeri olabilir ama bundan, yasada yeri olan her şeyin her zaman yapılabilir olduğu anlamı çıkmaz. Hele bu tür camialarda doğrudan ilgilendiren konularda hiç çıkmaz.

Başkan bu haksızlığa karşı mücadele edeceğini söyledi ve ‘başaracağım’ dedi. Başaramazsa zaten zamanı var, kongrede hesabını verecek. Veya Yargıtay süreci gerektirdi kongre yapmayı. Başkan ona uymazsa çıkar başkanı eleştiririz biz. Çünkü o yargı kararıdır. Bu ikisinin dışında imzalarla beraber yönetimi değiştirmeye kalkmak bunu yapanlara karşı aynı argümanının emsal haline gelmesi demektir ki Trabzonspor gibi bir camia bunu kaldırmaz.”