1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. İnanmak başarmaktır
İnanmak başarmaktır

İnanmak başarmaktır

Biz ne devler gördük Avni Aker’de… Barcelona’sı, Inter’i, Aston Villa’sı, Liverpool’u… Hepsi boyunun ölçüsünü alarak gitti Trabzon’dan. Şimdi yine bir tarih yazma zamanı. Gün zafer günü, gün Juventus’u da devirme günü.

A+A-

Trabzonspor bu akşam Avni Aker’de Juventus karşısına Avrupa yolunda ya tamam ya devam maçına çıkıyor. Deplasmanda 2-0 yenildiği rakibinden rövanşı alarak yeni bir destan yazmak isteyen Bordo-Mavililer, bunun için kenetlendi. Tarihinde ilk kez Avrupa Ligi’nde gruplarında mücadele ederek Dery City, Dinamo Minsk, Kukesi, A.Limassol, Varşova ve Lazio’yu eleyerek buralara kadar gelen Bordo-Mavililer, imkansızı başarmak istiyor.

Bu sezon 14 maç Avrupa’da yenilmeyerek Türkiye’nin gururu olan, ayrıca Avrupa maçlarında 5 maç üst üste deplasmanda kaybetmeyen tek Türk takımı olma unvanını elinde bulunduran Trabzonspor, şimdi tüm bu başarılarını taçlandırmayı hedefliyor. Juventus’a deplasmanda 2-0 yenilmenin her şeyin bittiği anlamına gelmediğini iyi bilen Karadeniz ekibi geçmişte Barcelona’ya, Inter’e, Aston Villa’ya ve Liverpool’a tattırdığı acıyı Juventus’a da tattıracağına inanıyor.