1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. İnsanlık enkaz altında kalmadı!
İnsanlık enkaz altında kalmadı!

İnsanlık enkaz altında kalmadı!

Küpelerin Sahibini Arıyor...

A+A-

VAN'ı yıkan 7.2 ve 5.6'lık depremler depremzedelerin insanlığını yıkamadı. Daha önce bir yardım paketi içinden çıkan 5 bin TL'nin Vanlı depremzede tarafından sahibine geri gönderilmesinin ardından, Erciş İlçesi Çelebibağı Beldesi'nde yardım paketi içinde 2 altın küpe bulan Seyfullah Kasımoğlu da küpelerin sahibini arıyor.Kasımoğlu, "Bu küpelerin kime ait olduğunu bulmak istiyoruz. İnşallah bizim sesimizi duyar ve bize ulaşır" dedi.


Van depremi sonrası Türkiye ve dünya depremzedelere yardım edebilmek için adeta seferber olurken, kimi vatandaşlar Van'a yardım gönderirken içindeki değerli eşyalarını bile çıkarmaya fırsat bulamadı. Daha önce bir vatandaşın gönderdiği yardım paketinin içinde unuttuğu 5 bin TL'nin geri gönderilmesinin ardından, şimdi de bir depremzede kendisine verilen yardım paketi içindeki ceketin cebinden çıkan 2 altın küpenin sahibini arıyor.


Erciş'in Çelebibağı Beldesi'nde kendi imkanlarıyla kurdukları çadırda oturan 5 çocuk sahibi Mücella Kasımoğlu, depremden sonra kendilerine gönderilen giysi paketini açarak kontrol etti. Paketten çıkan ceketin iç cebinde 2 altın küpe bulan Mücella Kasımoğlu, küpeleri eşi Seyfullah Kasımoğlu'na verdi. Seyfullah Kasımoğlu, şimdi küpelerin sahibini arıyor. Basın aracılığıyla küpelerin sahibine sesini duyurmak istediğini belirten Kasımoğlu, "Bize yardım için koşan insanların bu iyiliğine karşı biz de insanlık görevimizi yapmak istiyoruz. Umarım sahibi bize ulaşır" diye konuştu.