1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Instagram'da şok olay!
Instagram'da şok olay!

Instagram'da şok olay!

Detaylar haberimizde...

A+A-

Dünyanın bir numaralı fotoğraf paylaşım sitesi Instagram üzerinden yapılan sahte satışlardaki dolandırma hikayelerine her gün onlarcası ekleniyor.

 

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram dolandırıcıların ilgi odağı haline gelmeye başladı. Özellikle giyim ve ek tekstil ürünlerinin yoğun bir şekilde satıldığı Instagram'da her gün yeni bir dolandırıcılık olayı yaşanıyor.

 

Ünlü markaların da bu şekilde satış yapmasının sağladığı güvenle Instagram üzerinden alış veriş yapan birçok insan mağdur edildi.

 

Son olarak giyim satışı yapılan "pinkbutik_dünyasi" adlı hesap "bir alana bir bedava ürün kampanyası" yaparak çok sayıda kişiden sipariş aldı. Sözde satışın ücretlerini de hesaplarına yatırtan S.T. ve E.C. isimli dolandırıcılar ürünleri müşterilere göndermeden ortadan kayboldu.

 

Mağdurlar, ödemeyi S.T. isimli şahsın banka hesabına gönderdiğini, siparişleri ise E.C. adlı kadının aldığını söyledi.

 

Dolandırılan vatandaşlar, birbirleriyle irtibata geçip dolandıran kişilere ulaştığını ancak sonuç alamadığını belirtti. Önce harç parası için yaptıklarını, paraları iade edeceklerini söyleyen dolandırıcılar, sonra vazgeçtiler ve para iadesi yapmadılar.

 

Uzmanlar, vatandaşları sosyal medyada alışveriş yaparken, dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

 

(Yenişafak)