1. HABERLER

  2. BİLİM-TEKNOLOJİ

  3. İnternetsiz Twitter dönemi başlıyor
İnternetsiz Twitter dönemi başlıyor

İnternetsiz Twitter dönemi başlıyor

Dünyanın sorunsuz internet bağlantısı olan bölgelerinde yeterince büyüdüğünü düşünen Twitter, gözünü mobil internet bağlantısı pek yaygın olmayan ülkelere çevirdi. Şirket, internet bağlantısı olmayan kullanıcılara da ulaşmaya hazırlanıyor.

A+A-

Twitter, internet bağlantısı olmadan da milyonlarca kullanıcıya hizmet vermeye hazırlanıyor. 2014’ün ilk çeyreği itibarıyla bu servisin hizmete girmesi beklenirken, özellikle gelişmeye yönelik ve internet kullanımının az olduğu pazarların tercih edileceği bildiriliyor.

Video paylaşımı olmayacak

Telefonlarda özel kodlar girilerek Twitter’a adım atılabilecek, trend olan başlıklar görülebilecek, durum güncellemesi yapılabilecek ve diğer kişilerin mesajlarına göz atılabilecek. Video ve fotoğraf gibi görsel paylaşımlar ise, bu serviste yer almayacak.

Singapurlu U2opia firması ile anlaşan Twitter, isteyen herkesin cep telefonlarının USSD kodları ile sosyal ağa giriş yapabilmesine olanak tanıyacak. USSD kodları operatörlerin müşterilere sunduğu ve belirli tuş çevirmeleri ile ekrana gelen bir menü. Bu menü üzerinde seçim yapmak için yine belirli tuşlara basmak gerekiyor. USSD ile Twitter’a bağlanmak isteyen kullanıcılar ilk başta yalnızca trend topic’leri görebilecek ve tweet atabilecek.

 BUGÜN GAZETESİ