1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. İnternetten alışverişte yeni dönem!
İnternetten alışverişte yeni dönem!

İnternetten alışverişte yeni dönem!

"Önce dene,sonra öde"

A+A-

ABD’li e-ticaret devi Amazon kullanıcılarına giyim eşyaları için "önce deneyin sonra ödeyin" dönemini başlatıyor.

Amazon’dan yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar internet üzerinden giyim, ayakkabı ve aksesuar kategorilerinden diledikleri en az üç ürünü seçebilecek. Ürünlerin kargoyla teslimatının ardından kullanıcılara ürünleri denemek için 7 gün süre verilecek.

Kullanıcılar beğenmedikleri ürünleri iade edebilecek, sadece ellerinde tuttukları ürünlerin ücretini ödeyecek. Böylece insanların giyim ürünlerini satın almadan önce denemeleri sağlanacak.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR DA VAR

Kadın, erkek, çocuk ve bebekler için 100 milyondan fazla ürün bu hizmet kapsamında olacak. Dünyaca ünlü markaların ürünlerinden de seçim yapılabilecek. Kullanıcılar siparişlerindeki ürünlerin 3 veya 4’ünü ellerinde tutmaları halinde yüzde 10, 5 veya daha fazla ürünü beğenmeleri halinde ise yüzde 20 indirim kazanacak. Firmanın yakında başlatacağı bu hizmetten Amazon Prime üyeleri ücretsiz yararlanacak. Uzmanlar, Amazon’un geçen hafta ülkenin en büyük gıda perakendesi zincirlerinden olan Whole Foods’u 13,7 milyar dolara satın alma anlaşmasına işaret ederek, E-ticaret devinin şimdi de giyim sektöründeki payını artırmayı hedeflediğini ifade ediyor.