1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İpek çiftlerde de elendi
İpek çiftlerde de elendi

İpek çiftlerde de elendi

Türk tenisçi İpek Soylu ile İtalyan partneri Schiavone, Diatchenko-Savchuk ikilisinine yenilerek elendi .

A+A-

 TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda, çiftlerde Türk tenisçi İpek Soylu ile İtalyan partneri Francesca Schiavone, Vitalia Diatchenko (Rusya)-Olga Savchuk (Ukrayna) ikilisine yenilerek elendi.

Garanti Koza Arena'da oynanan turnuvanın üçüncü gününün son maçında çiftlerde korta Türk tenisçi İpek Soylu ile partneri Schiavone çıktı.

Turnuvanın dört numaralı seribaşı olan Diatchenko-Savchuk çifti, ilk sete iyi başladı ve ilk 5 oyun sonunda 4-1'lik üstünlük yakaladı. File önünden hücum etmeye başlayan İpek-Schiavone çifti rakiplerini basit hatalara sürükledi ve seti 5-5 eşitliğe getirdi. Sonraki iki oyunu da alan İpek-Schiavone çifti, ilk seti 7-5 kazanarak, 1-0 öne geçti.

Çekişmeli geçen ikinci sette İpek ve Schiavone, ilk 8 oyun sonunda 5-3 öne geçti. Türk ve İtalyan tenisçinin, 9. oyunda 2 kez maç puanı şansını yitirmesinin ardından Diatchenko-Savchuk çifti, seti 5-5'e getirdi. Rakibinin servisini 11. oyunda kıran İpek ve Schiavone, servis attıkları oyunda da maç puanını değerlendiremeyince set 6-6'ya geldi. Tie-break'te üstünlük kuran Diatchenko-Savchuk ikilisi, son oyunu 7-2 seti de 7-6 kazanarak durumu 1-1'e getirdi.

Süper tie-break setine çok iyi başlayan İpek-Schiaovone çifti, ilk 5 oyunda rakibine puan vermedi. Daha sonra toparlanan Diatchenko-Savchuk ikilisi üst üste 6 oyun alarak 6-5 öne geçti. Daha az hata yapan Diatchenko-Savchuk ikilisi, seti 10-8, 1 saat 47 dakika süren maçı da 2-1 kazanarak çeyrek finale çıktı. İpek-Schiavone çifti, 3 kez maç puanı şansı yakalayıp, son sette 5-0 öne geçmesine rağmen elenmekten kurtulamadı.

Teklerden sonra çiftlerde de elenen İpek Soylu, böylece turnuvaya veda etti.