1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. İran heyeti Trabzon'da
İran heyeti Trabzon'da

İran heyeti Trabzon'da

İki ülke arasında turizm canlanacak

A+A-

İran'dan gelen bir heyet Karadeniz şehirlerinde turizm için incelemelerde bulundu.

Ortadoğu Turizm Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD) ile Türk Hava Yolları işbirliği ile İran İslam Cumhuriyeti 'den gelen heyet Trabzon ve çevre illerde incelemelerde bulunuyor.  Tebriz, Shiraz ve Ahvaz bölgelerinin önde gelen seyahat acenteleri, tur operatörleri ve gazetecilerden oluşan 20 kişilik heyet Trabzon'la İran arasında turizmin canlanması için bir dizi görüşmeler yaptı.  

Turistik inceleme gezisi kapsamında Trabzon'a gelen heyet, Trabzon Valisi Vali Yücel Yavuz'u ziyaret etti.  Valilik Toplantı Salonu'nda İranlı heyeti kabul eden Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon'un gerek doğası ve gerekse medeniyet mirasımızın bize bıraktığı büyük bir zenginliğe sahip bir il olduğunu söyleyerek, heyetten güzel şehrimizi gezerek yakından tanımalarını istedi.

Vali Yavuz yaptığı değerlendirmede " Bu organizasyonu önemsiyoruz. Özellikle Körfez Ülkeleri arasındaki ilişki dikkate alındığında komşu İran'la yapılan turizm çalışmasının önemli bir çalışma olduğunu söyleyebilirim.  Bu görüşmeler sonrası iki ülke arasındaki turizm hareketleri daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum. Bundan da en fazla Trabzon istifade edecektir. Önümüzdeki süreçte THY nın Trabzon'dan İran'a charter seferleri koyma yönünde çalışmalar yapması sevindirici. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."dedi.

Trabzon'da olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren İranlı seyahat acenteleri yetkilileri de bu seyahatin çok güzel sonuçlara ulaşacağını ifade ederek heyetlerini kabullerinden dolayı Vali Yavuz'a teşekkür etti. 
ss-002.jpg