1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. İşgalci ABD hainler hala içeride!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

İşgalci ABD hainler hala içeride!

A+A-
17-25 Aralık sivil darbe girişimlerinden, hatırladığım kadarı ile bir hafta sonrasıydı… Habertürk televizyonundaki açık oturuma katılanlardan birisi vardı. Samanyolu TV, Zaman Gazetesinin Washington temsilciğini yapmış o zatın, o akşam ki sözleri aslında bir itiraf niteliğindeydi. Ancak Türk milleti ve özellikle aydınlar(!) o itiraf niteliğindeki cümlelerin farkına varamamıştı.
 
Söz konusu Fetö yapısına mensup şahsın o akşam ki ifadeleri aynen şöyleydi:
 
“Biz  hükümetle dershaneler konusunda yol ayrımına gelmedik. Biz, Türkiye’nin dostlarına yani Batı ülkeleri ve özellikle de ABD’ye ters düşen politikalar izleyip, yüzünü  Rusya, Çin, İran gibi Doğu ülkelerine dönmesi nedeniyle yol ayrımına geldik!”
 
Evet o cümleler tam tamına böyleydi. Kulaklarıma inanamamış, kendi kendime “Bu adam ne diyor? Bu aslında bir şeyleri itiraf ediyor” diye mırıldanmış, program sunucusunun böyle hayati derecede önem taşıyan itiraf niteliğindeki cümleleri, nasıl göz ardı ettiğine ya da nasıl kaçırdığına hayıflanmıştım!  Yani Müslümanların çoğunu  ‘İslam’a hizmet’  adı altında aldatanların, aslında asıl işlerinin taşeronluk  ve batıya hizmet olduğu, o cümlelerle ortaya dökülüyor, dinin bir kılıf olduğu resmen itiraf ediliyordu. Adeta Allah C.C , bu adama bir dakikalık akıl tutulması yaşatıp, gerçek niyetleri  ortaya koyduruyordu. Hemen o sözler sonrası şöyle düşünmüştüm! “Dine hizmet eden bir yapının, hükümet ya da devletin dış politikaları ile ne işi olabilir? Bu ne cüret!”…  Ve o gün düşündüklerimi, yine aynı günlerde  görev yaptığım yerel bir gazetede kaleme almıştım kısaca!
 
Bu açıklamayı bir kez daha dikkatlerinize sunduktan sonra bugüne gelmek istiyorum. Herkes bilmelidir ki, bu bir darbe kalkışımı filan değildir. Bu resmen bir işgal girişimidir. Ve bilmelisiniz ki, bu hepimiz için ikinci Kurtuluş Savaşıdır. Şöyle hafızalarınızı tazelemek için bir hatırlatmada bulunmak isterim. Almanya ile İncirlik krizi yaşandı. Daha birkaç hafta evvel. Türkiye, Alman yetkilileri İncirlik üssüne alma konusunda olumsuz cevap vermişti. Hatta öyle ki, Türk düşmanı Merkel, neredeyse bu iş için Türkiye’ye gelecekti. Şimdi haberdar oluyoruz ki, darbe planları ABD’li üst düzey bir generalinde katılımı ile İncirlik üssünde hazırlanmış! Peki sizce Almanların İncirlik ısrarı  bir tesadüf  müydü? Siz ne düşünürsünüz, bilemem ama bence hiç de tesadüf değildi!  Cumhurbaşkanımız Recep  Tayyip Erdoğan’ı seversiniz ya da sevmezsiniz. Beğenir ya da beğenmezsiniz! Bunların hepsi bir tarafa… Şu an bunları, nefsi mevzularımızı hep birlikte kenara koyup; şunu aklımıza, beynimize kazımalıyız.  Her zaman ki gibi savaştığımız ve bağımsızlığımıza kastetmek isteyenlerin başında kalleş ABD vardır. Yardımcıları da Almanya ve İngiltere’dir. Bunu adınız gibi böyle belleyin. Sanmayın ki basit bir darbe girişimi yaşandı ve bitti. Hayır! Bu bir işgal girişimiydi. Bu eski darbelere hiç ama hiç benzemeyecekti. Ve bu olay bunula sınırlı kalmayacak. Yani yeni teşebbüsler, başka türlü denemeler kuvvetle muhtemeldir.
 
Netice itibarı ile; bizler ‘Partizanlık’ yapmadan sımsıkı saflarda olmak zorundayız.  Bu cennet vatan için hepimize görev düşüyor. Biz vatandaşlara görevler düşerken, elbette yetkililere de görev düşüyor. Asla gözden kaçmamalıdır ki, bu işin siyasi ayağı da  çok güçlüdür. Özellikle  sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın atması gereken çok önemli adımlar vardır. Teşkilatlarını, belediyelerini tek tek elekten geçirmek zorundadır. Çünkü söz konusu  yapının önemli kolları, kendi partisine de sızma yapmıştır. Hem de az boz değil! Yerel bazda bile bunu görmek çok nettir. Parti  teşkilatlarının bir çoğuna, makamların kapısına yaklaştırılmayan, derdi dinlenmeyen, kulak arkası edilen, sorunu çözülmeyen, tepeden bakılan o kadar çok Erdoğan hayranı, dava insanı var ki! Sayın Cumhurbaşkanım;  davana sevdalı olan insanlara, biliniz ki  kapıyı dahi göstermeyen çok hainler  olduğundan emin olun.  Sizin isminizle, sizin gücünüzle kendilerini  ‘padişah’ kılığına sokmuş ve ne yazık ki davanızla uzaktan yakından alakası olmayan hainleri,  bir yerlere taşıma sevdasında olan bukalemunlara da mutlaka dur demelisiniz!  Biliniz ki onlar, 17-25 Aralık sürecinden sonra  tam iki buçuk yıldır, net tavır alamadılar! Bilmelisiniz ki onlar, davanıza inanmadılar! Bilmelisiniz ki onlar, sadece çıkarlarını kolladılar! Bilmelisiniz ki onlar, halkın şahsınıza olan teveccühünü fırsata dönüştürüp, gerçek dava adamlarını hep küstürme yolunu tercih ettiler!Ve  bilmelisiniz ki onlar; 15 Temmuz akşamı saat 02:30’ a kadar hiçbir yerde gözükmediler! Emin olunuz ki onlar; Allah korusun işgal hareketi  amacına ulaşmış olsaydı, sabah  ilk iş olarak; “Biz partinin içinde Fetö’ye hizmet ediyorduk”  diye resmen yalakalık tufanına yakalanacaktılar! Sizin gibi cesur, sizin gibi inançlı, sizin gibi vatansever bir dava liderine yakışmayan o kadar çok bukalemun var ki! Bir çırpıda sizlere Trabzon’da bizzat aktif görev yapan 50 kişi söylerim. Düşünün sizmetropolleri, düşünün siz Türkiye genelini… Yani söylemem o ki; düşman ABD, kalleş ABD’dir. Ancak hainler ne yazık ki siyasetin içindedir.  Eğer bu iki yüzlü, silahsız hainleri davanızdan söküp atmazsanız, kaybeden bu asil millet olacaktır. O kadar çok hain var ki; Allah sizin de yardımcınız olsun.
 
Önceki ve Sonraki Yazılar