1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. IŞİD Ortadoğu’nun yeni belası
IŞİD Ortadoğu’nun yeni belası

IŞİD Ortadoğu’nun yeni belası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Irak’ta yaşanan IŞİD terör örgütü saldırılarına değindi. IŞİD’in Ortadoğu’nun yeni baş belası olduğunu söyledi. Bahçeli, 'Vatandaşlarımızı kurtarmak AK Parti’nin siyasi şeref ve namus borcudur' dedi.

A+A-

Parlamentoda partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Irak’ta yaşanan IŞİD terör örgütü saldırılarına değindi. IŞİD örgütünün milattan sonra 4. yüzyıldan itibaren Avrupa’yı istila eden barbar kavimlere benzeten Devlet Bahçeli, örgütün Musul, Tikrit, Anbar, Telafer ve Felluce’yi ele geçirdiğini ifade ederek, Suriye’deki boşluktan yararlanan, emperyal himayesinde varlığını sürdüren IŞİD’in Ortadoğu’nun yeni baş belası olduğunu söyledi.

“IŞİD’i besleyip palazlandıran, yedirip içiren, giydirip silahlandıran yerel ve küresel odaklar, Ortadoğu’nun ölüm coğrafyası haline dönüşmesini projelendiren zalimlerden başkası değildir. Maalesef ki, AK Parti’de bu işin içindedir” diyen Bahçeli, AK Parti’nin Suriye politikalarının sınırların radikal ve vahşi unsurlarla dolmasına neden olduğunu belirtti. Bahçeli, “AK Parti’nin biberon ile beslediği IŞİD, ayakları üzerinde durduktan sonra sahibine dirsek vurmuş, kendi ikbal ve geleceği açısından yeni efendilerinin eteğinden tutmuştur. Türkiye Musul Konsolosluğu IŞİ militanları tarafından kuşatılmış, aralarında bebek ve kadınların da bulunduğu 49 kişi rehin alınmıştır. Bu esnada hiçbir çatışma yaşanmamıştır, bu durum bizce manidardır. Konsolosluğumuzun bulunduğu alan Türkiye topraklarıdır. Aynı zamanda IŞİD Türkiye’ye saldırmıştır. Yani IŞİD vatan topraklarına kast etmiştir, bunun yanında Türk Bayrağı alçakça indirmiştir. Soruyorum sana Sayın Başbakan, bunlar senin için bir anlam ifade ediyor mu, bayrak inmiş, vatan işgal edilmiş, insanımız rehin düşmüş, bunlar sana bir şey çağrıştırıyor mu?” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın IŞİD’e ‘terör örgütü’ diyemediğini söyleyen Bahçeli, “2003 yılı Temmuz ayında Süleymaniye’de askerimizin başına çuval geçirilmesi karşısında ‘ABD’ye nota ver’ dediğimizde ‘ne notası, müzik notası mı?’ diyen korkak Başbakan, yine nereye sıvıştın, nereye kaçtın? Şuan IŞİD’in elindeki Türk vatandaşlarımızı kurtarmak AK Parti’nin siyasi şeref ve namus borcudur” diye konuştu.