1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Isınmak isterken ayağını yaktı
Isınmak isterken ayağını yaktı

Isınmak isterken ayağını yaktı

Tandır ateşine felçli ayağını uzatan adam yandığını sonradan fark etti.

A+A-

Erzurum’un Karayazı ilçesinde felçli ayağını tandır ateşine uzanan adam yandığını sonradan fark etti. Talihsiz adam Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

 

Erzurum'da, tandırda ısıtmak isterken ayakları yanan ancak felçli olduğu için bunu hissetmeyen kişi, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

 

Kentin Karayazı ilçesinde yaşayan 45 yaşındaki Muhammet Ali Çetin'in belden aşağısı, 10 yıl önce geçirdiği rahatsızlık nedeniyle felç oldu. Çevresindeki bazı kişilerin "sıcağın felç geçiren kişilere iyi geldiği" yönündeki sözlerini dinleyen Çetin, yakınlarının ekmek pişirmesinin ardından tandırda ayaklarını ısıtmak istedi.

 

İçinde alev olan tandıra ayaklarını uzatan Çetin'in bir süre sonra ayakkabısı ile çorabı eridi ve ayakları yandı. Felç sebebiyle ayaklarının yandığını hissetmeyen Çetin, durumu fark edip kendisini tandırdan uzaklaştıran yakınlarınca Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

 

FELÇ YÜZÜNDEN YANDIĞINI HİSSETMEDİ

 

Hastanenin yanık ünitesinde tedavi altına alınan Çetin'in ayaklarında 2. derece yanık olduğu belirlendi.

 

Çetin, tedavi gördüğü hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, felç nedeniyle ayaklarını hissetmediğini söyledi.

 

Ayaklarını tandıra ısıtmak için soktuğunu belirten Çetin, "Ayaklarımın rahatladığını hissettim meğerse yanıyormuş. Tandırda ateş olduğunu bilmiyordum. Bir süre geçtikten sonra yakınlarımın uyarısıyla ayaklarıma baktığımda ayakkabım ve çorabım erimişti. Ayağımın yandığını o zaman anladım. Bilseydim ayaklarımı koymazdım oraya. Koltuk değnekleri ile yürümeye çalışırken bile düşüyorum" diye konuştu.

 

Çetin, bastonlarla yürüdüğünü aktararak yetkililerden akülü araba istedi.