1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. İSLAMİ TATİL PLANI
İSLAMİ TATİL PLANI

İSLAMİ TATİL PLANI

İnsanoğlu tarih boyunca sayısız başarılara imza atmıştır. Başta günlük hayatı kolaylaştıracak çeşitli alet ve aparatlar geliştirmiştir.

A+A-

İnsanoğlu tarih boyunca sayısız başarılara imza atmıştır. Başta günlük hayatı kolaylaştıracak çeşitli alet ve aparatlar geliştirmiştir. Bilim ve teknoloji alanında yapılan buluş ve gelişmeler de baş döndürücü bir hızla devam etmektedir. Bu gelişmeler başta sağlık alanı olmak üzere insan hayatına standartlarının yükselmesini ve daha konforlu bir hayat sürmemizi sağlamaktadır. Tabii ki bu yenilik ve gelişmeler uzun süren emek, çaba ve çalışmaların sonucudur.  İnsanlar varoluşundan bu yana çalışa gelmişlerdir. İnsan niçin çalışmak ister sorusu uzun zamandır sorulan bir sorudur. Bu soruya verilen en güzel cevap; insanoğlu kendinin bir şeylere, hayata veya insanlığa fayda olduğunu bilmesi ve bunu en derinden hissetmek için çalıştığını göstermesidir. Çalışma hayatı uzun soluklu bir koşudur. Yılların getirdiği bilgi birikimi ve deneyimlerin sonucu olarak emeklerin karşılığı alınmaktadır. Çalışma hayatında verimi ve olumlu sonuçlar almayı etkileyen en önemli faktörlerin başında çok çalışmak gelse de çalışma esnasındaki fiziksel ve ruhsal dinlemişlik başarıyı etkileyen önemli faktörler arasında yer almaktadır.Bu anlamda insanların iş hayatındaki verimini kararlı bir şekilde sürdüre bilmesi için tatile ihtiyacı olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır. Tatil ilk bakışta işten uzaklaşma, işi düşünmeme gibi görünse de aslında beden ve zihin dinginliğini sağlayarak tekrardan tam verim sağlayacak şekilde iş hayatındaki pazılı tamamlayan olmazsa olmaz bir parçadır. Güzel bir tatil sonrası çalışmaya hayatındaki verimin olumlu bir şekilde arttığı bilimsel bir gerçektir.

İnsanların tatillerini güzel hatırladıkları anılarla tamamlamaları, aileleri ve sevdikleri ile güzel vakitler geçirmeleri tatilleri gerçek anlamda tatil yapan şeylerdir. Tatil denilince akla ilk gelen güneş ve kum olmaktadır. Ancak aile olarak tatili çıkacaklar için bu bir stres kaynağı olabilmekteydi. Kendi örf, adet ve görenekleribaşta olmak üzere İslami değerlere uygun olarak hizmet veren tesisleri ve otelleri bulmak bazen problem olabiliyor.  İslami otellerhedef kitle olarak kendilerine İslami esaslara uygun olarak tatil yapmayı amaçlayan kitleleri seçen işletmelerdir. Mütedeyyin aileler için bu oteller sundukları tatil imkan ve olanakları ile eş değeri diğer oteller ile kıyaslandığında sundukları hizmetlerbütünü olarak daha kalite bir hizmet sundukları söylenebilir. İslami otellerde kesinlikle içki kullanımına izin verilmemekte, menüler hazırlanırken domuz eti ve ürünleri kesinlikle kullanılmamaktadır. Misafirlerin dini hassasiyetleri göz önünde bulundurularak gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.İslami otelkonseptinde hanımların tatilleri en güzel şekilde geçirebilmeleri için her türlü ayrıntı düşünülmektedir. Hanımlar her türlü kaygı ve endişen uzak bir şekilde özgürce tatillerini kendileri için hazırlanan özel kapalı havuzlar, özel bayan plajı, spor salonu, hamam,ve SPA gibi bir çok alanda geçirebilmektedir. Ayrıca tatil esnasında dini ibadetlerini huzur ve huşu içinde gerçekleştirebilmeleri için bay ve bayanlar için ayrı ayrı olacak şekilde tasarlanan ferah mescitler tatilcilerin hizmetindedir.Otel odalarında bulunan kıble yönünü gösteren işaretler, seccade ve Kur-an’ı kerim gibi tüm detaylar düşünülmüştür.