1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İsrail Ateşkes'den Memnun Değil!
İsrail Ateşkes'den Memnun Değil!

İsrail Ateşkes'den Memnun Değil!

Halkın %49'u Ateşkes yaparak hata yapıldığını söylüyor.

A+A-

Gazze'deki Filistin Hükümeti sağlık bakanlığı Sözcüsü Eşref el Kudra,”İsrail askerleri Han Yunus kentinin doğusunda sınıra yaklaştıkları gerekçesiyle bir grup çiftçiye ateş açtı. Açılan ateşte 20 yaşındaki Enver Kıdeh isimli bir Filistinli öldü, 10 kişi yaralandı” dedi.

İSRAİLLİLER ATEŞKESE KARŞI

Kamuoyu araştırma şirketi Maagar Mohot, yaptığı anketler sonucu halkın %49'unun Ateşkes yaparak hata yapıldığı görüşünde olduğunu bildirdi.Katılımcıların, Gazze'deki Filistinlilere yönelik İsrail saldırılarının sürmesi gerektiğini söylediği belirtildi.

Araştırmaya katılanların yüzde 31'i hükümetin ateşkes kararını desteklerken, yüzde 20'sinin ise bu konuda fikir belirtmediği bildirildi.

Araştırma ayrıca, İsrail Başbakanı ve Likud Partisi Lideri Binyamin Netanyahu ve aşırı milliyetçi Yisrael Beiteinu (İsrail Evimiz) Partisi'nin Gazze'ye yönelik operasyonun ardından destek kaybettiğini, ancak partinin kemikleşmiş oylarının 22 Ocak'ta yapılacak seçimlerde yeni hükümeti kurmaya yeterli olduğunu ortaya çıkardı.

İsrail'deki 503 katılımcının verdiği cevaplar baz alınarak yapılan kamuoyu araştırmasında hata payı yüzde 4.5 olarak açıklandı.