1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. İstanbul Feshane`de Çaykara Rüzgârı
İstanbul Feshane`de Çaykara Rüzgârı

İstanbul Feshane`de Çaykara Rüzgârı

Trabzon´un fethinin 554. Yıl dönemi...

A+A-

 Trabzon'un fethinin 554. Yıl dönemi kutlamaları kapsamındaTrabzon tanıtım günleri İstanbul Feshane Fuarında devam ediliyor.

İstanbul'da faaliyet gösteren Trabzon Dernekler Federasyonu tarafından Trabzon'un fethinin 554. Yıl dönemi kutlamaları kapsamında bu yıl organize edilen Trabzon tanıtım günleri İstanbul Feshane Fuar ve Kongre Merkezi'nde devam ediyor. 

Düzenlenen etkinliklere, Çaykara Belediyesi tanıtım stanttı kurdu. Stantı ziyaret eden vatandaşlar karşılarına yöremize ait fotoğraflarla karşılaşınca stantlara büyük ilgi göstererek hasret gidermeye çalışıyor. 

03-06 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan Fuarda Çaykara Belediyesinin açtığı tanıtım stantta ziyaretçilere, belediye görevlilerince yöremize ait tanıtıcı CD, broşür, dergi ve yöresel hediyeler veriliyor. Etkinlikler Pazar gününe kadar devam edecek. 

Festival boyunca Karadeniz Mutfağına özgü tadı damakta bırakan lezzetler davetlilerin damak zevkine sunulacak. Trabzon Tanıtım Günleri; ülkemizin değerli bakanları, milletvekilleri, siyaset, sanat ve cemiyet hayatının önemli simalarının katılımı ile gerçekleştirilecek. Trabzon Dernekleri Federasyonu'nun düzenli olarak gerçekleştirilecek olan festivalde, bu yıl davetlileri birbirinden farklı ve birbirinden özel gösteriler bekliyor.