1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İstanbul’da Afrikalı kadınlara fuhuş eziyeti!
İstanbul’da Afrikalı kadınlara fuhuş eziyeti!

İstanbul’da Afrikalı kadınlara fuhuş eziyeti!

İstanbul’da Afrikalı kadınlara fuhuş eziyeti!

A+A-

İstanbul Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri, metruk binaları mesken edinen fuhuş çetelerine göz açtırmıyor.

 

Çete üyeleri özellikle Afrika ülkelerinden gelen genç kadınları, derme çatma odalarda 70 TL karşılığında pazarlıyor. Polisin araştırmalarına göre fuhuş yaptıran çete üyeleri bu ücretin 20 lirasını alırken, kadın da 50 lira kazanıyor. Polis, fuhuş çetelerinin kullandığı çok sayıda metruk binaya son 1 ay içinde 30'u aşkın operasyon düzenledi. Operasyonlarda onlarca Afrika uyruklu genç kadın çetelerin elinden kurtarıldı.

 

SINIRDIŞI SORUNU

 

Fatih, Namık Kemal Caddesi üzerinde bulunan metruk bir binaya defalarca operasyon yapan polis, aynı yere ilişkin ihbar alınca tekrar harekete geçti. Derme çatma yataklar ve fuhuş için özel bölümler oluşturulan binalara baskın yapıldı. Habertürk'ün de takip ettiği operasyonda, bir çete üyesi suçüstü yakalanıp gözaltına alındı.

 

Onlarca Afrikalı genç kadın fuhuş çetelerinin elinden kurtarılarak Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi. Ancak Türkiye'ye girince pasaportlarını imha eden kadınların bir kısmı, ülkeleri almadığı için sınırdışı edilemedi. Polisin elini kolunu bağlayan bu uygulama nedeniyle kadınlar yakalandıktan kısa süre sonra yine sokaklara dönmek zorunda kalıyor.